Gazetemiz Yazarı Şaban Çağıran'ın Kadın Voleybolu "ERİK DALINDAN ALINAN DERSLER…" isimli makalesi...

Kadın Voleybol Milli Takımı’mız,  son yıllarda çok yaklaşılmasına rağmen bir türlü başarılamayan şampiyonluğun peşinden ısrarla giderek sonuca ulaştı, şampiyon oldu. Yürekten kutluyorum. Voleybola yeni başlayacak gençlerimizin sayısı artacak, voleybol tarihimizin en başarılı kadınları gençlerimiz tarafından rol model alınacaktır. Bundan sonra voleybol milli takımımız, rakiplerin korkulu rüyası olacaklardır.

-Bu başarının arkasında; milli sporcularımızın birlikte iş yapmaktan mutlu olmaları, işbirliği, samimiyet, sevgi-saygı ortamı, amaç birliği, oyuncu-teknik direktör bütünlüğü yatıyor. Bir takımın gücü; takımın en başarısız üyesinin gücü kadardır. Yani zayıf halka, tüm takımı başarısız kılabilir ya da aksi durumda, aşırı etkili bir ekip üyesi takımı zirveye taşıyabilir. Bu nedenle, lider hep en iyinin peşinden gitmeli, takımı ileriye taşıyacak karakterler üretebilmelidir.

Kadın voleybol milli takımımızın önce Milletler Ligi şampiyonu ve ardından Avrupa şampiyonu olması, şimdilerde ise 2024 Paris Olimpiyat Oyunları maçlarında galibiyetlerine devam etmesi ülkemizde müthiş bir sevinç yarattı. Büyük-küçük, kadın-erkek bir anda herkes voleybola ilgi duymaya, kıran kırana geçen maçları izlemeye başladı. Kuşkusuz bu ilgi, voleybola yeni başlayacak gençlerimizin sayısını artıracak ve önümüzdeki yıllarda ülkemize nice başarılar getirecektir. Voleybol tarihimizin en başarılı kadınları gençlerimiz tarafından rol model alınacaktır.