Coğrafya kaderdir demiş İbn-i Haldun. Kaderimizin bin yıldır tescillendiği bu coğrafyada nice ihanetlere içeriden ve dışarıdan gerçekleştirilen nice saldırılara muhatap olduk.

Büyük destanlar büyük bedeller ödenerek kazanılır. Türk milletinin istiklal ve istikbali için ödediği bedelin eşi ve benzeri diğer milletlerce ödenmemiştir. Ödenen  bedel bu milletin evlatlarının canıdır, kanıdır.

Girmeden tefrika bir millete düşman giremez,

Toplu vurdukça sineler onu top sindiremez.

Diyen Mehmet Akif’in mısralarında hayat bulan birlik ve beraberlik ruhu ile kör kurşunların üzerine yürüyen, geride bıraktıklarını değil, vatanın selamet ve felahını düşünen bu millet ne kadar asil ve yüce ruhlu olduğunu göstermiş, Mustafa Kemal’in “bağımsızlık benim karakterimdir” sözünün ne kadar doğru olduğunu ispatlamıştır.

Şüheda fışkıran bu topraklar üzerinde yaşayan bizlerin o aziz serdengeçtilerin hatıralarını, ve niçin şehadet kovalayarak şehitlik makamına talip olduklarını unutmamak ve buna göre dostu düşmanı bilmek zorundayız.

Bugün Cumhuriyetin ve başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve banisi olan Mustafa Kemal ATATÜRK ve aziz şehitlerimizin fedakarlıkları neticesi elde edilen kazanımların ne kadar önemli ve anlamlı  oldukları tekrar tekrar anlaşılmaktadır.

Merhum Ahmet KABAKLI’nın ifadesi ile  “nasıl ki Selçuklunun devamı Osmanlı ise, Osmanlının devamı Türkiye Cumhuriyetidir. Türk Devlet geleneği içerisinde birbirini takip eden devletler koca çınarın filiz vermesidir.

Biz Türk gençliğine düşen bu filizin yeniden koca bir çınar olması için çalışmak ve yorulmaktır. Unutulmamalıdır ki bu ülkeyi gidenler değil, kalanlar kurtarmıştır.

Biz Alperen ocakları olarak; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere;

“Bir hayalim var!

Kürt-Türmen, Alevi Sünni ayrımı olmadan, zengin-fakir-yoksul ayrıcalığı görülmeden imtiyazsız, sınıfsız, kaynaşmış bir Türkiye hayal ediyorum” diyen şehit liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU’na ve bu vatan, cumhuriyet için evlatlarından, sevdiklerinden, anne babalarından ve dahi canlarından vazgeçmiş  tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, ruhları şad olsun diyoruz.