Atletizmde büyük başarı, Besnili Sporcular Türkiye 3.’sü Atletizmde büyük başarı, Besnili Sporcular Türkiye 3.’sü

2017 Yılında Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve Voleybol, Basketbol , Masa Tenisi  Atletizm  gibi salon sporlarında faaliyet gösteren   BESNİ GENÇLİK VE SPOR  KULÜBÜ bu sezon Türkiye Voleybol Federasyonu Kadınlar 2. Liginde mücadele edecek.

Geçtiğimiz sezon Bölgesel Ligde mücadele eden takımımız Haziran ayında Federasyondan  lige katılım için davet almış ve katılım ücretini yatırarak 2. Ligde oynamaya hak kazanmıştır. 
Faaliyetlerini Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde sürdüren Besni Gençlik ve Spor Kulübü  bugün Ankara’da Federasyon Ofisinde gerçekleştirilen 2. Lig kura çekimi sonucunda  15. Grupta yer aldı. 22 Ekim 2023 tarihinde başlayacak müsabakalarda Temsilcimiz Besni Gençlik ve Spor Kulübü, Elazığ Belediye, Gaziantep Belediye, Merinos Gençlik, Gaziantep Zeugma  ve Hatay Voleybol takımları ile mücadele edecek. 
c6193b54-5d46-4d1a-afdb-3fbb19323f73

Besni Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Voleybol takımının 2. Lige çıkmasında en büyük pay sahibi olan İlçe Kaymakamı Çağlar Partal konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “ Takımın 2. Lig’e çıkmasından dolayı memnuniyetini dile getirirken , öncelikli hedeflerinin 6 Şubat’ta yaşanan ve tüm bölgemizi olduğu ilçemizi de derinden etkileyen  deprem felaketinin yaralarını sarmak ve Besnili  vatandaşlarımızı bir nebzede olsa bu  gündemden uzaklaştırmak olduğunu belirtti. 
Takımımızın  2. Ligde mücadele edecek olmasının İlçemizin Sosyo- ekonomik yapısına katkı sağlayacağına değinen Kaymakam Partal, iki haftada bir ilçemize farklı illerden takımlar gelecek. Spor Salonunda seyir zevki açısından oldukça güzel müsabakalar oynanacak. İnsanlar aileleri ile birlikte salona giderek keyifli zamanlar geçirecek. Son dönemlerde Voleybol takımlarımız Milli Takımlar ve Kulüpler düzeyinde uluslararası arenada oldukça önemli başarılar elde ettiler. Bu durum sporun izlenilirliğini oldukça arttırdı. Bizde İlçemizde Voleybol alt yapısını geliştirerek iyi sporcular yetiştirmek istiyoruz.  Bu sezon düşük bütçelerle bir takım oluşturacağız, ancak edindiğimiz tecrübelerle gelecek yıllarda tamamen Besni’den yetişecek sporcularla  ligde  mücadele edeceğiz. 22 Ekim’de başlayacak  müsabakalar öncesinde Besnili hemşerilerimizden ve voleybol severlerden,  müsabakalarda Spor Salonumuzu doldurarak , takımlımıza destek olmalarını bekliyoruz, dedi.
Çağlar Partal sözlerini İlçemizde  eğitimden -sağlığa , spordan -sanata  yapılan her güzel faaliyette imzaları olan Erdemoğlu Ailesine sağladıkları ve sağlayacakları desteklerden dolayı teşekkür ederek tamamladı.

Besni Gençlik ve Spor Kulübü’nün ligin ilk yarısındaki maç programı şöyle ;
1.    Hafta  - 22 Ekim 2023  Besni Gençlik ve Spor Kulübü – Merinos Gençlik
2.    Hafta  - 29 Ekim 2023  Besni Gençlik ve Spor Kulübü – Gaziantep Belediye 
3.    Hafta  - 12 Kasım 2023  Hatay Voleybol - Besni Gençlik ve Spor Kulübü 
4.    Hafta  - 26 Kasım 2023  Besni Gençlik ve Spor Kulübü – Gaziantep Zeugma  
5.    Hafta – 3 Aralık 2023  Elazığ Belediye -  Besni Gençlik ve Spor Kulübü