Yenikent Bölgesinde kamulaştırılması yapılan alanlarda zemin etüdü uygun olan alanlar yeniden inşa edilecek.

Besni’de inşa edilecek konut ve iş yerleri ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Ak Parti Besni İlçe Başkanı İsmail Sümer, konutlar inşa edilirken şehir bütünlüğü korunacak dedi. Atatürk Caddesi üzerindeki iş yerlerinin de mevcut yerinin konumunun korunması ve aynı yere yapılması  ve hızlandırılması hususunda Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Bakanımız Murat Kurum’dan söz aldık, dedi.

Erdemoğlu, Kaymakam Hasan Tütün ve 15 Temmuz Şehitleri Mahallerinde ağır hasarlı ve yıkılacak evlerin yerine zemin etütleri yapılıp uygun görüldüğü taktirde, tekrar konut yapılarak şehir bütünlüğünün korunmasını hedefliyoruz.

ŞEHİR MERKEZİ KÖY VE BELDELERDE DEPREM KONUTLARI BİRLİKTE YÜKSELECEK

Besni şehir merkezi köy ve beldelerdeki depremin yıktığı ve ağır hasarlı konutlar aynı anda yükselecek. Depremde yıkılan evlerin yerine ise Besni’de 2500 konut inşa edilecek. Deprem konutları ardından “İlk Evim” projesi kapsamında yapılacak 500 konutunda Yenikente yapılması planlanıyor.  Toplamda 3000 bin konut tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek.

Kardeş şehir Troisdorf’tan gelen çadırlar Çocukların eğitim yuvası oldu Kardeş şehir Troisdorf’tan gelen çadırlar Çocukların eğitim yuvası oldu

Yapılacak konutlara Yenikent Bölgesi’nde başlanacak, burada yeterli alan kalmadığı taktirde konutlar Besni- Eskiköy arasında belirlenen alana yapılacak.

Atatürk Caddesi üzerindeki işyerleri ve konutlar için ise, kentsel dönüşüm işinin hızlandırılması için talepte bulunduk.

BELDE VE KÖYLERDEKİ YAPILARIN ŞEHİR MERKEZİ İLE EŞ ZAMANLI YAPILMASINI TALEP ETTİK

Şehir Merkezi ile birlikte köy konakları ve hayvan ağıllarının bir an önce zemin etüdünün yapılarak konumlarına karar verilmesi ve şehir merkezi ile birlikte eş zamanlı olarak neticelendirilmesi için talepte bulunduk, dedi.