TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın Gazetemize yaptığı açıklamada “Besni’de her gelişimiz de çok ciddi gelişmeler görüyoruz ve yakından takip ediyoruz. Gerek Sayın Kaymakamımızla, gerek Ak Parti İlçe Başkanımızla sürekli Besni’nin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda elimizden gelen bütün gayretleri gösteriyor ve bu istişareler neticesinde çok iyi sonuçlar elde ediyoruz.

BESNİ ORGANİZE SANAYİSİNE 3600 DÖNÜMLÜK YENİ BİR ALAN

Besni Organize Sanayimizde yeni açılan tesislerimizi ziyaret ediyoruz. Organize sanayimiz Besni’mize yetmez dedik, yeni bir alan olan 3600 dönümlük alanı da az önce yerinde gördük. Besni’ye can verecek, Besni’ye hayat katacak, Besni’nin belki 3-5 kat büyümesini sağlayacak, katma değerini artıracak, işsizliği önleyip istihdamı ciddi manada arttıracak yeni bir alan. Elektrik ile ilgili sorunlar vardı trafonun da geçici kabulü yapıldı trafo bitti, iletim hattının da inşaatı devam ediyor, inşallah yakın zamanda oda bitecek. Besni’de enerji kalitesini arttırmış olacağız. Hem yatırımlarda kullanılacak, hem de enerjide indirim imkanı olmuş olacak. Besni açısından çok önemli bir olay. Diğer ihtiyaçlarımızla da ilgili yetkili kişilerle görüşüyoruz.

BESNİ’YE YENİ ADLİYE BİNASI YAPACAĞIZ

Adliyemizin yeni yeri ile ilgili yer sorunumuzu çözdük. Mevcut projeyi Kayarardı Mevkiindeki alana uygulayarak önümüzdeki yıl içerisinde yeni adliyemizin temellerini atacağız. Yeni Adliyeyi Besni’ye kazandıracağız.

Mevcut alanı ise Besni’ye güzel bir meydan yapalım istiyoruz. Çünkü alan küçük ve yeni bir adliye orayı tamamen boğar ve kapatırdı. Biz hep bir yer arayışındaydık. Uygun yeri sağ olsun Sayın Kaymakamımız, ilçe Başkanımızın da gayretleriyle bulduk. Milli Eğitim Bakanlığı’na ait o yeri de inşallah adliye yapımı için tahsis ediyoruz.  Daha iyi bir yere taşıyacağız ve o alanı daha da genişleteceğiz ve inşallah ilerde hedefimiz Besni’ye yakışır bir hükümet binasını yapmak. 

MR CİHAZINI BESNİ’YE KAZANDIRDIK

Eğitim ve sağlık gibi ihtiyaçları da takip ediyoruz. Yakın zamanda hastanemizin grubunu yükseltmiştik. Ekip sayısını ve kadro sayısını artırdık ve Türkiye’de 3 adet MR Cihazı dağıtıldı bunlardan bir tanesini de Besni Devlet Hastanemize tahsis ettik. Besni adına bütün imkanlar, bütün ihtiyaçları yetkili arkadaşlarımızla takip ediyoruz.

BESNİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ.

Besni bizim için çok önemli. Besni adeta Adıyaman’ın batıya açılan kapısı, Besni insanı da gelişmelere açık. Gerek Gaziantep Sanayisine gerek Uşak Sanayisine ciddi manada katma değer üreten bir tecrübeye sahip. 

Besni Eğitim’de de böyle. Üniversitemizin altyapısı, fakültenin, okulların inşaatları devam ediyor. Okullarımızla ilgili büyük oranda ihtiyaçları tamamladık. Zannediyorum Besni’de tekli eğitime geçtik gibi birkaç okul kaldı sadece. Onlarda Bakanımız geldiğinde taahhütünü vermişti. Onlarında yapımlarına başlıyoruz.

ERKENEK İÇME SUYU PROJESİ TAMAMLANIYOR

Yine çok önemli olan içme suyu problemimizi inşallah birkaç aya çözüyoruz. Erkenek içme suyu Besni için, Gölbaşı için, 4 belde ve 12 köy için çok önemli bir içme suyu kaynağı. İnşaat yapımı işi %90 oranında tamamlandı.  3-4 aya kadar bu projede bitmiş olacak. Besni kaliteli içme suyuna ve düşük maliyetli olan o suya kavuşmuş olacak.

Bütün imkanları, bütün ihtiyaçları biz Besni için seferber ediyoruz. Ben burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Besni için bütün arkadaşlarımızla hemfikiriz, her daim geliyoruz, yalnız bırakmıyoruz, gece gündüz Besni’nin bir ihtiyacı olduğunda bizler emrinizdeyiz diyoruz ve yapılabilecek ne varsa gerek burada ki bürokrasi noktasında gerekse Ankara Bürokrasisi noktasında ilgili Bakanlıklarımızla ve Bakanlarımız nezdinde Besni ile ilgili sorunları bir bir çözüyoruz. Emeği geçenlere tekrardan teşekkür ediyorum.