Besni`de Yetkili Sendika Yine Eğitim-Birsen Oldu Besni`de Yetkili Sendika Yine Eğitim-Birsen Oldu

Deprem nedeniyle geçtiğimiz aylarda, Hatay, Malatya, Kahramanmaraş ve Adıyaman'da YKS sınavının yapılmayacağı duyurulmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan incelemelerle eğitim ve öğretim deprem bölgesinde kademeli olarak başlatıldı. Bu gelişmelerin ardından ÖSYM'de sınav merkezleri ile ilgili yeni kararlar aldı.
ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın Hatay, Malatya, Kahramanmaraş ve Adıyaman'da da yapılmasına karar verildiğini bildirdi.

Konu ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan Eğitim Bir Sen Besni İlçe Temsilcisi Abdurrahman Ateş,  2023 YKS sınavlarında Besni’nin de sınav merkezi olması gerektiğini söyledi. 
Besni ilçesinin daha önce de sınav merkezi olarak değerlendirildiğini dile getiren Ateş, “2023 yılı içinde durumun tekrar değerlendirilebileceğini söyledi. “6 Şubat’ta yaşadığımız deprem sonrasında Besni ilçemiz birçok okulu ile ayakta kalmıştır. Nitekim YKS sınav merkezlerine 2023 için sonradan ekleme yapılmış olduğunu gördük” diyen Ateş Besni’de ikamet eden öğrencilerin başka illere ve sınav merkezlerine yönlendirilerek mağdur edilmemesi için Besni’nin sınav merkezi olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.”