Adıyamanlılar Vakfı 2023-2024 burs başvuruları başlamıştır. Başvuru şartlarını taşıyan öğrenciler başvurularını (www.adiyamanlilarvakfi.org.tr) web sayfasından yapabilirler.

 

Adıyamanlılar Vakfı tarafından yapılan açıklamada; Değerli Gönüldaşlarımız ve Öğrencilerimiz

Kendi eviniz gibi gördüğünüz vakfımız, hayırsever hemşehrilerimizin yardımları ile sizlerin ihtiyaçları arasında bir köprü görevi görerek burs hizmeti sunmaktadır. Dolayısıyla hemşehrilerimizin bize emanet ettiği bursları ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilerimize ulaştırmak vakfımız için vicdani ve hassas bir görevdir. Burs başvuru sürecinin uzun ve titiz olması da bu hassas görevin gereğidir. Bize emanet edilen her bursu başarılı, ihtiyaç sahibi Adıyamanlı öğrencimize ulaştırmakla mükellefiz.

Burs başvurusunda bulunurken lütfen bu hassasiyetlerimizi ve görevimizin ağırlığını göz önünde bulundurup başvuru yapınız. Aşağıda yer alan beş başvuru şartını taşıyorsanız burs başvurusunda bulununuz. Unutmayınız ki beş başvuru şartını taşımayıp, burs başvurusunda bulunmanız mülakat ve burs başvurusunun diğer süreçlerinin yavaş ilerlemesine sebep olacak ve öğrenci arkadaşlarınıza rahatsızlık verecektir.

Yeni Eğitim ve Öğretim Yılının Hakkınızda Hayırlı Olması ve Başarı Dileklerimizle....

ADIYAMANLILAR VAKFI BURS BAŞVURU ŞARTLARI

1. Adıyamanlı olmak;

Başvuran öğrencinin veya babasının, dedesinin vb. kütüğünün Adıyaman görünmesi gerekmektedir. Kütüğü Adıyaman olmayıp doğum yeri Adıyaman görünenler Adıyamanlı sayılmayacaktır.

2. İstanbul ve Ankara’daki Üniversitelerde veya Adıyaman Üniversitesinde Öğrenci olmak;

Özel üniversitelerde okuyanların   %50 , %75  ve % 100 burslu okuyor olmaları gerekmektedir. Özel üniversitelerde ücretli veya %25 burslu okuyanlar  burs başvurusunda bulunamazlar.

İstanbul, Ankara ve Adıyaman dışında okuyan öğrencilerimize kısıtlı bütçemizden dolayı burs desteği sağlayamamaktayız. Bu durumdaki öğrencilerimiz burs başvurusunda bulunamazlar. Uzaktan eğitim veya açıköğretim programlarına kayıtlı öğrencilerine de burs verilmemektedir.

3. Lisans öğrencisi olmak 

Online eğitim görenler, ön lisans öğrencileri, Yüksek lisans veya Doktora öğrencileri burs başvurusunda bulunamazlar

4.Maddi desteğe muhtaç olmak; 

Burs başvurusunda bulunan öğrenci, maddi desteğe ihtiyacı olduğunu vakfımızın kendisinden istediği belgelerle ispatlamak zorundadır.

5. Başarılı Olmak;

Ara sınıflar için söz konusu olan bir şarttır. Hazırlık okuyan öğrencinin, hazırlık sınıfını geçmiş olması gerekmektedir. 

6. Eğitim Şekli

.Adıyaman’da öğrenci olup dersleri online olan öğrenciler burs başvurusunda bulunamazlar. Ancak yüz yüze eğitim görenler burs başvurusu yapabilecekler. Adıyaman Üniversitesi’nde okuyup başka illerde misafir öğrenci olarak devam eden eski bursiyerlerimiz burs başvurusu yapabilecekler.

BURS BAŞVURU TAKVİMİ

YENİ BURSİYERLER İÇİN;

İlk defa burs başvurusu yapacak öğrenciler, 2023-2024 Eğitim Yılında Vakfımızdan burs almamış fakat daha önceki yıllarda burs almış öğrenciler ile daha önce burs başvurusunda bulunmuş fakat burs almaya hak kazanmamış öğrenciler yeni öğrenci sayılmaktadır.

• İnternetten burs başvurusu (02 Ekim- 15 Ekim 2023)

Başvuru web sayfasından, (www.adiyamanlilarvakfi.org.tr) yapılacaktır. İzlenecek adımlar aşağıda belirtilmiştir. Ankara ve Adıyaman okuyan öğrencilerimiz de web sayfamız üzerinden başvuru yapacaklardır.

• Mülakat günü ve saatinin ilanı

Burs başvurusu yapmış olmak, mülakata katılmaya hak kazanma anlamı taşımamaktadır. Başvurular alındıktan sonra , yapılacak ön değerlendirme sonucu mülakata katılmaya hak kazanan bursiyer adaylarına sms ile mülakat tarihi ve saati ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

Bursiyer adaylarının mülakatı (21/22-28/29 Ekim tarihlerinde yapılacaktır.)

Mülakatlar, vakfımızın İstanbul’daki Genel Merkezinde, Ankara Şubesinde yapılacak olup mülakat tarihleri Ekim ayı içerisinde web sitemizde duyurulacaktır. Mülakata katılmaya hak kazananlar için ayrıca sms veya mail gibi iletişim kanalları ile bilgilendirme yapılacaktır.

• Evrak Teslimi (Mülakat sırasında)

Aşağıda yer alan evraklar mülakat sırasında öğrenci tarafından yanında getirilecek ve mülakat komisyonuna verilecektir.

1- Öğrenci belgesi

2-Transkript belgesi (üniversiteyi yeni kazananlar hariç)

3-ÖSYM sınav sonuç belgesi fotokopisi, (üniversiteyi yeni kazananlar)

4- Aile nüfus kayıt örneği( babanın TC kimlik numarası ile çıkarılması gerekiyor)

5- Kardeş veya kardeşlerinizin öğrenci belgesi,

6- 1 Adet Fotoğraf (Web sitesinde başvuru esnasında fotoğraf yüklemeyenler getirecektir. Başvuru formuna fotoğraf yüklerken fotoğraf boyutunu çeşitli programlarla ayarlayabilirsiniz)

7- Aşağıda, durumunuza uygun olan seçenekte istenilen belge; (Velisinin Gelir Durumunu Gösteren Belge)

a)Velisi SSK veya Emekli Sandığına kayıtlı çalışıyor veya emekli (Emekli Sandığı-SSK-Bağ-kur) ise velisinin maaş bordrosu,

b)Velisi Bağ-Kura kayıtlı esnaf olanlar velilerinin işyerinin 2022 yılına ait vergi levhası fotokopisi, Çiftçilik bağ-kuru olanlar çiftçilik belgesi fotokopisi,

c)Velisi yeşil kartlı(GSS-0) olanlar, velisinin yeşil kartının(GSS-0) fotoğraflı sayfa ve arka sayfanın fotokopisi, (sgk web adresinden de çıktı alınabilir)

d)Velisinin durumu yukarıdaki seçeneklerden hiçbirisine uymayanların, köyde oturuyorsa muhtarlıktan, ilçede oturuyorsa kaymakamlıktan, ilde oturuyorsa valilikten alacakları velisinin işsiz veya fakir olduğuna dair belge veya Gelir Testi Sonucu

• Bursiyer Listesinin Açıklanması

 ( Kasım Ayında web sitemizde ilan edilecektir.)

• İlk Burs Programı (İlk burs programı Kasım ayında yapılacaktır.)

İstanbul’da okuyan öğrenciler için vakfımızın Bağcılardaki Genel Merkezinde, Ankara’da  okuyan öğrenciler için ise programdan önce duyurulacak mekânda her ay burs programları düzenlenecek, olup bursiyerlerin katılımı mecburidir.

Not: Ankara ve Adıyaman’da okuyan öğrencilerimizin burs başvuru süreci de yukarıdaki gibi olup, vakfımızın Ankara ve Adıyaman Şubesi tarafından koordine edilmektedir.

Adıyamanlılar Vakfı Ankara Şubesi adresi: Sakarya Mah. Ev Kadını sok: No: 17 Altındağ Ankara Tel: 03123111202 & 0 532 507 13 15 (Yasin Fırat)

MEVCUT BURSİYERLER İÇİN; 

Katırcıoğlu: Adıyaman bu depremde 1089 dersliğini kaybetti Katırcıoğlu: Adıyaman bu depremde 1089 dersliğini kaybetti

2023-2024 Eğitim Yılında Vakfımızdan burs alan öğrenci mevcut  bursiyerdir. Adıyaman Üniversitesinde veya Ankara’daki üniversitelerde okuyan mevcut  bursiyerlerimiz de bu adımları izleyecektir. Mevcut  bursiyerlerimizin de internetten burs başvurusunda bulunma zorunluluğu bulunmaktadır.

• 02 Ekim – 15 Ekim 2023; İnternetten burs başvurusu; 

Mevcut   bursiyerlerimiz, web sayfamızdan başvurularını 15 Ekim’e kadar yapmaları gerekmektedir.

Ankara’daki üniversitelerde okuyan mevcut  bursiyerlerimiz de söz konusu belgeleri vakfımızın Ankara şubesine ulaştıracaklardır…

Mevcut  öğrencilerimizin değerlendirilmesi vakfımız tarafından yıl içerisinde yapılan etkinliklere katılım durumları, başvuru formu ve transkriptleri üzerinden yapılacaktır. Bu değerlendirme sonucu mülakata alınacak öğrenciler tespit olup mülakata çağrılmayan mevcut  bursiyerlerimizin bursları bu sene de devam edecektir. Mevcut  bursiyerlerden transkript ve öğrenci belgesi dışında ayrıca belge istenmeyecektir.

• Mülakata çağırılacak öğrencilerin ilanı

Geçen eğitim yılında vakfımızın etkinlikleri ve programlarına katılım durumuna göre, başvuru formu ve transkript üzerinden yapılacak bu değerlendirme sonucu mülakata alınacak öğrenciler 20 Ekim’e kadar ilan edilecektir. Zayıfı olan öğrencilerin durumu mülakatta yapılacak değerlendirme sonucu kesinleşecektir. Zayıfı olmadığı halde başvuru formu üzerinde yapılan değerlendirme sonucu mevcut  bursiyerler de  mülakata çağrılabilecektir.

• Mevcut  bursiyerlerin mülakatı (21 Ekim’de yapılacaktır.)

Mevcut  bursiyerlerden olup mülakata çağrılan ve bursunun devam etmesi kararlaştırılan öğrencilerden, transkript ve öğrenci belgesi dışında evrak istenmeyecektir.

• İlk Burs Programı (İlk burs programı Kasım ayında yapılacaktır.)

İstanbul’da okuyan öğrenciler için Vakfımızın Bağcılar’daki Genel Merkezinde; Ankara’da okuyan öğrenciler için ise programdan önce duyurulacak mekânda her ay burs programları düzenlenecek olup bursiyerlerin katılımı mecburidir

WEB SAYFASINDAN BURS BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN İZLENECEK ADIMLAR

1. Adım

Web sitemize giriş panelinden üye girişinizi yapınız, Üye değilseniz giriş panelin alt kısmında yer alan ÜYE OL, bölüne tıklayarak karşınıza çıkan üye formunu eksiksiz doldurup üye olunuz. Doğrulama linki e-mail adresine gelecektir. Linke tıklayıp üyeliğinizi aktifleştiriniz. Üye olduktan sonra şifrenizi unutmanız halinde şifremi unuttum kısmında yeni şifrenizi mail adresinize talep edebilirsiniz.

2. Adım

Üye panelinden üye girişi yapınız.

3. Adım

2023-2024 Burs Başvurusu bölümünden burs başvuru formunu eksiksiz doldurunuz.

4.Adım

Form kaydınızı onayladıktan sonra burs başvurunuzun alındığına dair bilgi metni ekrana gelecektir. Burs başvuru durumunuz ile ilgili düzeltme, çıktı alma gibi durumları üye girişi yaparak takip edebilir veya başvurunuzu güncelleyebilirsiniz.

SORULARINIZ İÇİN: 0212 447 4456

[email protected]

Haber : Habibe Uçar

#adıyaman son dakika 

#adıyaman haberleri