Akdoğan, “Kara delikler, 1 Kasım’da bizzat milletin eliyle kapatılmıştır”

Memur- Sen Besni İlçe Temsilcisi ve Eğitim –Bir- Sen Besni İlçe Başkanı Mahmut Akdoğan 1 Kasım’da gerçekleştirilen 26. Dönem Milletvekilliği genel seçimlerinin sonuçları hakkında açıklamalarda bulundu.

Akdoğan, “Kara delikler, 1 Kasım’da bizzat milletin eliyle kapatılmıştır”
09 Kasım 2015 Pazartesi 11:54

Seçim sonuçlarının “hayırlı olması” temennisinde bulunan Akdoğan, 1 Kasım’da milletimiz; 7 Haziran'da gerçekleştirilen 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarını, “seçenek ve çözüm üretme mevzisi olarak görülmesi gereken siyaset kurumunun değersizleştirilmesine, milletin ve devletin iç ve dış aktörlerce vesayet altına alınmasına, milletin ve iradesinin hoyratça kullanıp sermaye yapmak isteyenlere izin vermemiş, izin vermeyeceğini ilan etmiştir.” Akdoğan, Ülkemizin 7 Haziran seçimlerinden sonra siyasi, ekonomik, sosyolojik ve diplomatik bağlamda kendi iç sorunları ile baş başa bırakılmak için oluşturulan "kara delikler", bizzat milletin eliyle kapatılmış ve bir daha açılmamak üzere mühürlenmiştir. 1 Kasım Pazar günü "seçmen" farklı tercihlerde bulunma hakkını kullandı. Bu seçim sonuçları ile seçimi takip eden iç ve dış unsurlara şu mesaj verildi: "millet" sıfatımızla, "bir olmak", "iri olmak", "diri olmak" duruşuyla farklı tercihlerimize gözümüzü kapatıp fikri zenginliklerimizle birbirimize gönlümüzü açıp, yakıtı Çanakkale Ruhu olan kardeşlik gemimiz Türkiye'nin değişmez rotası "Yeniden Büyük Türkiye" yolculuğumuzu huzur içinde, refah içinde, barış ve kardeşlik iklimiyle sürdürmek için payımıza düşen sorumlulukları yerine getirmeye başlamalıyız. Bu yolculuğun varış limanı; bütün dünya mazlumları için merhameti kuşanan "Yeni Türkiye", dünyanın bütün zalimlerine isyanı haykıran "Güçlü Türkiye", bütün insanlık için adalet, barış, huzur ve adil paylaşıma dayalı kalkınma ve refah getirecek olan "Beşten Büyük Dünya" olmalıdır.

2 Kasım’dan itibaren herkesi sevindirecek, herkese kazandıracak süreçler ve sonuçlar için hep birlikte sorumluluk almalı, istisnasız herkes elini, bedenini taşın altına koymalı, sevincini ya da üzüntüsünü “ötekileştirme” malzemesi yapmaktan kaçınmalıdır.”

Besni Eğitim Bir Sen olarak; milletimizin, iradesiyle ürettiği bu sonuçla birlikte ortaya çıkan etkilere ve beklentilere yönelik bazı ön hatırlatmaları ve gözlemleri ifade etmek milletimizin ve kamu görevlilerinin sendikal zemindeki yetkili sivil toplum örgütü olmamızın yüklediği bir sorumluluktur. Bu noktada, Milletimiz 1 Kasım seçimleriyle; Her tür terörün, bütün terör örgütlerinin, terörü destekleyenlerin, terörü besleyen ve terörden beslenenlerin" karşısında olduğunu ve terör bitene, silahlar teslim edilene kadar terörle mücadeleye devam edilmesi yönündeki tutarlığını, "Türkiye'nin egemenlik alanı elbette sınır çizgileridir. Ancak, mazlumla ilgilenme, mağdura destek verme de sınır çizgilerimiz değil gönül zenginliğimiz, medeniyet değerlerimiz belirleyicidir." duruşundaki kararlılığını, " Türkiye'deki seçim süreci ve sonuçlarının, en az Türkiye kadar Filistin'i, Arakanı, Doğu Türkistan'ı, Suriye ve Mısır'ı, Bosna, Kosova, Makedonya'yı, medeniyet havzamızı ve bütün mazlum coğrafyaları da ilgilendirdiğinin ve etkilediğinin bilincindeyiz. Biz'in parçası olan,biz'de hakkı olan, biz'le hukuku olan, biz'den beklentisi ve umudu olan herkese hizmet etmelidir.

Memur Sen Besni İlçe Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Besni İlçe Başkanı Mahmut Akdoğan "Siyaset, milletin takdiriyle, milletin tercihiyle şekillenir. Vesayetin de vesayetçilerin de, ne bugünümüzde ne yarınımızda yeri yoktur. İrademizin vesayete alınmasına, Türkiye'nin kaosa sürüklenmesine, medeniyetimizle ve değerlerimizle bağımızın sona erdirilmesine izin vermeyiz" dedi. Akdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: Bugünden itibaren, milletin iktidara taşıdığı siyasi partiye ve siyasi liderlere, milletin muhalefet sorumluluğu yüklediği siyasi partilere ve siyasi aktörlere düşen; herkesle kucaklaşmaktır. Kamu görevlilerinin emeğini daha değerli kılma, ekmeğini daha da artırma çabasını kuşanmaktır. Cuma Namazı için izin süresinin arttırılması, sözleşmeli ve 4/C'lilerin kadroya geçişi, ek gösterge adaletsizliklerinin düzeltilmesi, tüm memur ve kamu çalışanlarının sivil kıyafet talepleri başta olmak üzere 3.Dönem Toplu Sözleşmenin içeriğinde yer alan çalışma konularındaki uzlaşmayı kazanıma dönüştürmektir. Demokratik hukuk devleti noktasında sırtımızda kambur olan kamu görevlilerine yönelik grev ve siyaset yasaklarını sona erdirmektir. Yeniden Büyük Türkiye'nin yol haritası olacak Yeni Anayasa için ter akıtmak, uzlaşma oluşturmaktır. Türkiye'yi çözümlerle buluşturmak, buzdolabına konan Çözüm Sürecini, doğru muhataplarla beklenen sonuca ulaştırmaktır. Suriye'deki vahşeti, Mısır'daki cinneti bitirecek diplomasi ataklarını başlatmaktır. Filistin'i zulümden, Mescid-i Aksa'yı işgalden kurtaracak uluslararası aklı ve insani ahlakı oluşturmaktır. Bu düşüncelerle, Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Besni İlçe teşkilatı olarak, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonucunda millet iradesiyle oluşan TBMM’nin ve kurulacak hükümetin, 1 Kasım seçiminde milletimizin; istikbali olarak gördüğü “Yeniden Büyük Türkiye” yolculuğunu sürdürmek kararı doğrultusundaki icraatına, “Yeniden Büyük Türkiye” ve “Adil Dünya” inşası hedefi doğrultusunda her türlü katkıyı vereceğimizi bir kez daha tekrarlıyoruz.”

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.