Çiftçi Ne Yapacağını Şaşırdı: Binlercesi Traktörünü Bastı Çiftçi Ne Yapacağını Şaşırdı: Binlercesi Traktörünü Bastı

Şırnak Valisi Cevdet Atay, görev dönüşü geçirdikleri kazada şehit düşen güvenlik korucusu Cumali Esendere’nin taziyesine katılarak ailesine başsağlığı diledi.

Şırnak Valisi Cevdet Atay, Vali Yardımcısı Talha Altuntaş, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mevlüt Dirim, Şırnak İl Emniyet Müdürü Cemal Dalman, Güçlükonak Belediye Başkanı Selahattin Aktuğ ve Akçay Komando Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ahmet Altan ile birlikte Şırnak’ın Güçlükonak ilçesine bağlı Fındık Beldesi’nde şehit güvenlik korucusu Cumali Esendere için kurulan taziyeye katılarak, Esendere’nin ailesine başsağlığı diledi.

Burada konuşan Vali Atay, “Terörle mücadelede her zaman en ön saflarda mücadele eden güvenlik korucularımızın yaptığı fedakarlıkları millet olarak hiçbir zaman unutmadık ve unutmayacağız. Güvenlik korucularımızın terörle mücadelede ne kadar etkin bir rol aldığını bölgemize bakan herkesin rahatlıkla görüp hissedebileceği ve her zaman gurur duyduğu güvenlik korucularımıza hem devlet hem de millet olarak minnettarız. Görev dönüşü geçirdiği trafik kazası sonucu şehit olan kardeşimiz Cumali Esendere’ye Allah’tan rahmet, kıymetli ailesinin ve milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Şırnak’ın Güçlükonak ilçesinde Pazar günü görev dönüşü geçirdiği trafik kazasında güvenlik korucusu Cumali Esendere şehit olmuş, aynı araç içerisinde bulunan güvenlik korucuları İbrahim Esendemir, Mehmet Ergün ve Hamza Erkaslan yaralanmıştı.

Kaynak: iha