WhatsApp Image 2023-09-13 at 10.59.38 (2)

Uzunkuyu Muhtarı Adem Yıldırım'ın girişimleri sonucu hayata geçirilecek içme suyu Güneş Enerji Santrali (GES) Projesi ve Güvenlik Kamerası Yapım İşi önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılıyor.

2000 yılında içme suyu temini için açılan sondaj kuyusundaki yüksek elektrik faturaları nedeniyle ortaya çıkan arayışın sonucunda, Muhtar Yıldırım çözümü GES'de buldu. Yaklaşık 1.100.000 TL'lik maliyetle gerçekleştirecek olan projenin yarısı köylü vatandaşlar tarafından ödenirken diğer yarısı İl özel İdaresi tarafından karşılanacak.

Muhtar Adem Yıldırım, GES'lerin çevre dostu ve yenilenebilir enerji kaynağı olduğunu vurgulayarak, köy halkının içme suyu masraflarını %70 oranında azaltıyoruz. Bu proje, hem çevreye dost bir adım atmayı hem de köyün yaşam standardını yükseltmeyi amaçlıyor. Bundan sonraki hedefimiz ise Köyümüze halı saha kazandırmak olacak. Bu konuda da önemli aşama kaydettik. İnşallah bu projemizi de önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz.

Yürütülen tüm bu projelerde bizlere destek olan, Adıyaman Milletvekillerimize, İlçe Kaymakamımız Çağlar Partal,’a Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Sümer’e, teşekkür ediyoruz,” dedi.

Kılınç, veteriner müdürlüğündeki çalışmaları inceledi Kılınç, veteriner müdürlüğündeki çalışmaları inceledi

WhatsApp Image 2023-09-13 at 10.59.38 (1)