Resmi Gazete'de yayımlanan "Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanaklarının Düzenlenmesinde, Tahsilinde ve Takibinde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" ile artık sürücülere, cezanın tebliğ tarihinden itibaren 15 gün değil, bir ay boyunca yüzde 25 indirimli ödeme imkanı tanınacak.

Bu yönetmelik değişikliği, trafikte yapılan ihlaller sonucu kesilen idari para cezalarının ödenme koşullarında önemli bir değişiklik olarak öne çıkıyor. Sürücülerin, trafik cezalarını daha uzun bir süre içinde indirimli ödeme avantajına sahip olmalarını sağlayan bu düzenleme, özellikle cezaların tebliğ tarihinden itibaren bir aylık süre içinde yüzde 25 indirimli ödeme imkanı getiriyor.

Bu değişiklik, sürücülerin trafik kurallarına uyumunu artırmayı hedeflerken aynı zamanda trafik cezalarıyla ilgili ödeme kolaylığı sağlamayı amaçlıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından alınan bu kararın, sürücüler arasında olumlu bir yankı uyandırması ve trafik kurallarına uyumun artması bekleniyor.

Türk EximBank Malatya Ofisi Malatya TSO bünyesinde hizmet vermeye başladı Türk EximBank Malatya Ofisi Malatya TSO bünyesinde hizmet vermeye başladı

Kaynak : PHA