Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu geçtiğimiz günler içerisinde üretici birlikleri tarafından açıklanan Kurban fiyatlarına tepki göstermiş vatandaşın kurban kesebilmesi için kurbanlık fiyatların vatandaşın alım gücüne göre ayarlanmasını istemişti. Başkan Tahmazoğlu Kurban Bayramı yaklaşırken, verdiği sözü tuttu.

Kurban fiyatları düştü

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu yaptığı açıklamada, “Birliklerin yetkisi olmamasına rağmen erkek toklu kilo fiyatının 240 TL olarak açıklamasının yanlış ve aynı zamanda pahalı olduğunu, gerekiyorsa bu konuda çalışma yapacağımı ifade etmiştim. Çalışmalarımızı tamamladık ve kurbanlıkların (erkek toklu) en üst fiyatlarını mor toklu: 200 ?, Van beyazı 210 ? olarak belirledik. Kurban Fiyatları Bayrama kadar sabit kalacaktır” diye konuştu.

Başkan Mehmet Tahmazoğlu Dumlupınar Mahallesi Yeşilvadi Bulvarı, Şahinbey Parkı yanı ve Akkent Mahallesi 12 Nolu Cadde de olan kurulacak olan satış alanlarında mor toklunun 200 ?, Van Beyaz’ının ise 210 ? den satılacağı müjdesini verdi.

Haylan Kabağı Reçeli, Coğrafi İşaret Tescili aldı Haylan Kabağı Reçeli, Coğrafi İşaret Tescili aldı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun sosyal medya üzerinden açıkladığı kurban fiyatları karşısında vatandaşlar Başkan Tahmazoğlu’na teşekkür ettiler.

Kaynak: iha