Konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Sümer, “Besni Organize sanayi Bölgesi’nde uzun zamandan beri önemli projelere imza atıyoruz. Trafo Merkezinin ihale edilip çalışmaların başlamasının ardından 3638 dönüm genişleme alanının mevcut OSB’ye dahil edilmesi müjdesini de almış bulunmaktayız. 

Uzun yıllardan beri kamulaştırma sorunu nedeniyle yatırımcıya gerekli alanları oluşturamayan Besni’ OSB’de hem arazi sahipleri hem de yatırımcı mağdur olmakta idi. Bizde süreci hızlandırmak adına kamulaştırma yerine yeni alanların açılması ile ilgili girişimlerde bulunmuştuk. Ankara ziyaretimizde Konuyu Milli Savunma Komisyonu Başkanımız Sayın Ahmet Aydın’a iletmiştik. Ahmet Aydın'ın bakanlık düzeyindeki girişimleri neticesinde hazineye ait Orman İşletme Müdürlüğü’ne tahsisli 6000 dönüm hazine arazisinin 3638 dönümlük kısmının mevcut alana ilave edilmesi için muvafakat izni almıştık. Geçtiğimiz hafta içerisinde de Bilim Sanayi Ticaret Bakanlığı tarafından sınırlar kesinleştirilerek mevcut alana ilave edildi. Besni Organize Sanayi Bölgesi’ne yeni yatırımcılar kazandırmak adına yürüttüğümüz bu çalışmaların olumlu sonuçlanması bizleri oldukça memnun etti. Organize sanayi bölgemize, ilçemize ve ilimize hayırlara vesile olsun. Mevcut alana 3638 dönüm ilave edilmesi ve yeni yatırımcıların ilçemize gelmesiyle birlikte bir çok vatandaşımıza ekmek kapısı açılacak, iş imkânı sağlanmış olacak.
Bu hizmetlerin gerçekleşmesinde büyük emeği geçen Başta Sanayi ve Ticaret Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a, Adıyaman Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar’a Milli Savunma Komisyonu Başkanımız Sayın Ahmet Aydın’a, İl Başkanımız Sayın Mehmet Dağtekin’e iilimiz milletvekillerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.