Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Sümer, “Kadın, çocuk ve gençlerimizin rehabilite edilmesi, depremin olumsuz etkilerinin azaltılması ve gençlerimizin uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklarından kurtulabilmesi ve bu projelerle alakalı istihdam sağlanması amacı ile 4 adet proje hazırladık. Hazırladığımız projeyi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Mahinur Özdemir Göktaşa elden teslim ettik. Sunduğumuz projeler Sayın Bakanımız tarafından da beğenildi ve bizzat ilgileneceğini ifade etti.

MADDE BAĞIMLILIĞI REHABİLİTASYON PROJESİ

İlçemiz sınırlarında madde kullanan, kullanmış olan ve risk taşıyan bireyler hedef kitlesini oluşturmaktadır.

SOSYAL KAFE (Kadın-Çocuk Kafe)

Bu proje kadın ve çocukların psiko-sosyal olarak desteklendiği ve kendi aralarında sosyal bir ortam oluşturmalarına katkı sağlaması amaçlanmıştır

KÜLTÜR VE OKUMA EVİ PROJESİ

Bu projede ilçemiz sınırlarındaki köylerde çocuk ve gençleri terör ve madde bağımlılığı gibi zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, kaybolmaya yüz tutmuş kültürlerin gelecek nesillere aktarımı sağlamak amaçlanmıştır

Besni’de otomobil takla attı; 2 yaralı Besni’de otomobil takla attı; 2 yaralı

MOBİL SOSYAL HİZMETLER PROJESİ

Bu projesi ile depremden sonra bireylerin sosyal uyumunu ve depremin olumsuz etkilerinin azaltılmasını sağlamak için başta çocuklar olmak üzere genç, kadın, erkek, engelli, yaşlı bireylere ve ailelerine koruyucu, önleyici, destekleyici, geliştirici, rehberlik ve danışmanlık odaklı eğitim programlarını sahada verebilmesi amaçlanmaktadır.

Ayrıca saha da yapılan PSD çalışmalarında bireyler ile bireysel görüşme alanı oluşturmak ve görüşmeleri etkin bir şekilde yerine getirilmesini sağlamak amaçlanmaktadır.