Adıyaman Merkez Süleyman Şah Ortaokulu öğrencileri Filistin yararına kermes açtı.

Besni'de Düzenlenen 3x3 Basketbol Turnuva Şampiyonları Belli Oldu Besni'de Düzenlenen 3x3 Basketbol Turnuva Şampiyonları Belli Oldu

Adıyaman’da bazı okullarda başta kermes olmak üzere farklı şekillerde başlatılan yardım seferberliğine Süleyman Şah Ortaokulu da katıldı.
Süleyman Şah Ortaokulu Okul Aile Birliği ile veliler tarafından okulun bahçesinde düzenlenen kermeste hazırlanan malzemeler satışa sunuldu.
Merkez Süleyman Şah Ortaokulu öğrencileri evlerinde hazırladıkları kek, pasta ve tatlı çeşitlerini okul binası içerisinde açtıkları stantlarda sergiledi, Filistin yararına satışa sundu. 
Öğrenciler; “Bizler de Gazze'nin yanında olduğumuzu dilimizle, kalbimizle ve gücümüzle ifade ediyor, Gazzeli kardeşlerimizin ayakta kalabilmesi için yardımda bulunuyoruz. Müslümanlar olarak bir sorumluluk bilincimiz var. Allah'ın karşısına çıktığımızda 'orada kardeşleriniz öldürülürken ne yaptın?' sorusuna hesap verebilmek için böyle bir çalışma yapıyoruz. Bizlere destek olan büyüklerimize teşekkür ediyoruz” dediler.

Whatsapp Image 2024 05 15 At 12.25.14

Whatsapp Image 2024 05 15 At 12.25.28

Kaynak: Besni Güncel Haber Merkezi