su gözü1

Besni Belediyesi’nin içme suyu pompaladığı Su Gözü’nün hijyenik olmadığı ortaya çıkarken günlerdi salgınla mücadele eden bölgede yaşayanlar önlem alınmamasına isyan etti.  

Tarım Destekleri Bugün Hesaplara Yatıyor. Tarım Destekleri Bugün Hesaplara Yatıyor.

Adıyaman ve Besni’de geçtiğimiz hafta içerisinde yaşanan ve halen devam eden salgın dolayısıyla İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri sahaya inerek incelemeler yapmaya başladı. Besni’de yapılan denetimlerde iddiaya göre Besni Belediyesi’nin yöre halkına içme suyu pompaladığı Su Gözü pompa istasyonunun hijyenik olmadığı gerekçesi ile tellerle çevrildiği öğrenildi.
Depolar ve su kaynaklarında incelemelerde bulunan ekip Su Gözünde su pompalanan alanın hijyenik olmadığı gerekçesi ile Besni Belediyesi’ne uyarıda bulunduğu ve bu uyarılar üzerine 1 gün içerisine hızlı bir şekilde alanın tel örgülerle kapatıldığı öğrenildi.
Suyun pompalandığı alanda vatandaşların yüzüyor olması ve su pompalanan alanın hijyenik olmaması ve boruların paslı olduğu iddialar arasında yer aldı. 
Duruma tepki gösteren vatandaşlar, “Madem hijyenik değildi, bugüne kadar neden önlem alınmadı? Salgında 3-4 bin kişi rahatsızlandı ve hastanelere başvurdu. Sorunun kaynağı burası ise, insan hayatı bu kadar ucuz mu?” Diye isyan ettiler.su gözü2