CHP, Besnililere Emanet

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı’na Oğuz Kaan Salıcı’nın getirilmesinin ardından Ankara İl Sekreterliği’ne ise Celal Topkan getirildi.

CHP, Besnililere Emanet
03 Ekim 2011 Pazartesi 11:13

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı'na atanan Oğuz Kaan Salıcı, Bahri Şahin’den görevi devr aldığı sırada yaptığı açıklamada, “CHP'de geçmiş dönemde de, ondan önceki dönemlerde de iyi şeyler yapıldığını, ancak bu iyi şeylerin bazen yeterince anlatılamadığını, bazen de yeterince görülemediğini söyledi. Bunun partililerin başarısız oldukları anlamına gelmeğini kaydeden Salıcı, "Önemli olan CHP'nin hep birlikte ortaya koyacağı başarıdır.

Siyasi partilerin başarıları sandıkla ölçülür. Bizim yapacağımız şey ortaya bir hedef koyacağız. Bu hedef belli, önümüzdeki ilk seçim belediye başkanlığı seçimi.

Hedefimiz yerel yönetimlerde önümüze gelecek seçimde başarı göstermek. Bu başarıyı ben tek başıma gösteremem. İstanbul'da bizim 200 bine yakın üyemiz var. Bu 200 bin üye çalışırsa biz İstanbul'u da, Türkiye'yi de alırız. Bu 200 bin üyeyi motive edebilirsek alırız" diye konuştu.

Zeki Alçın başkanlığındaki Ankara il yönetiminde yer alan ve il sekreteri olarak görevlendirilen Celal Topkan ise gazetemize yaptığı açıklamada, Cumhuriyet Halk Parti’sinin başarısı için ne gerekiyorsa yapacaklarını dile getirdi.

İl Sekreteri olarak yenilikçi bir anlayışla çalışmalar sürdüreceğini dile getiren Topkan,  Öncelikle parti içerisindeki diyalogların artırılması yönünde çalışmalar yürüteceğiz. Bunun yanı sıra  yürütülen çalışmaların halka anlatılması noktasında her türlü imkanı kullanacağız. Özellikle basın aracılığı ile çalışmalarımızı halka anlatacağız. Bir de internet sitesi kuracağız. Kuracağımız bu internet sitesinde hem yürüttüğümüz çalışmalar hem de partililerimizin görüş ve önerileri yer alacak,” dedi.

Bu ve benzeri çalışmaların aralıksız sürdüreceklerini vurgulayan Topkan, partililer olarak hep birlikte hareket ederek partimizi ve il örgütümüzü çok daha iyi noktalara taşımalıyız,” dedi.

ÖZGEÇMİŞ

Kişisel Bilgiler:

Adı ve Soyadı:  Oğuz Kaan SALICI         

Doğum Yeri ve Tarihi: Gaziantep - 1972

İletişim Bilgileri:

Adres: Altunizade mah. Atıf Bey sok. Yeniköy sitesi A2 Blok D:4 Üsküdar/İstanbul

Telefon - e-posta: 0532 362 40 20 - osalici@hotmail.com

 

Eğitim Durumu: İlkokul Cumhuriyet İlkokulu - Adıyaman (1983)

Lise Anadolu Lisesi-Eskişehir (1990)

Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü (1995)

Bildiği Diller: İngilizce

Siyasi Geçmiş:

1990 Demokrasi İçin Gençlik Platformu (DİGEP) kurucusu,Yönetim Kurulu üyesi

1991 SHP makale yarışması ikincisi

1992 SHP makale yarışması birincisi- “Gelecekte Sol ve Siyasi Hareketler”

1993 Sosyal Demokrat üniversiteliler Platformu (SDP) Başkanı

1994 Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) kurucularından

2004 3D Hareketi (Demokrasi,Değişim,Dayanışma) kurucu başkanı

2005 10 Aralık Hareketi Genel Sekreteri

2011 CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi- Dış İlişkilerden Sorumlu

Çalışma Hayatı:

1995-1996 ECA Kazakistan Temsilcisi

1997-1998 Trocellen A.G. BDT-Ortadoğu İhracat Bölge Müdürü

1998-2004 Serplast İç Taban San. ortağı, Genel Müdürü

1999-2004 A.S.M. Ayakkabı Malz. Ltd. ortağı, Genel Müdürü

2001-2008 Güz Deri Ürünleri Ltd. ortağı, Genel Müdürü

2008 Eylül Tur. Gıda San. ortaği

Üye Olduğu Örgütler:

Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV), Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Etüdler Vakfı (TÜSES)

 

CELAL TOPKAN - ÖZGEÇMİŞ

1953 Adıyaman ili Besni ilçesi Kesmetepe köyünde doğdu. 1965 Kesmetepe Köyü İlkokulunu, 1968 Besni Ortaokulunu bitirdi. 1972 Ankara Yenişehir Sağlık Koleji “Radyoloji Bölümü’nden” mezun oldu.

Temmuz 1972-1981 tarihleri arası Ankara Hastanesi Radyoloji Teknisyeni olarak göreve başladı. Ankara Hastanesi’nde Radyoloji Teknisyeni olarak görev yaparken, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Yüksek Mühendisliğini bitirdim.  

Mayıs 1981- Ekim 1995 Ankara Numune Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Radyasyon Fizikçisi olarak görev yaptım. 

Aralık 1995 Genel Seçimlerinde “önseçimle Adıyaman’da CHP’den Milletvekili seçildi”. Aralık 1995 – Nisan 1999 tarihleri arasında Parlamentoda bulundum. 

Haziran 1996 tarihinde toplanan CHP Küçük Kurultayı’nda CHP milletvekilleri Aydın Güven Gürkan Ercan Karakaş, Seyfi Oktay,, Şahin Ulusoy,Celal Topkan ve Mahmut Işık ile birlikte “Daha İyi Bir Türkiye Daha İyi Bir Siyaset Ve Daha İyi Bir CHP İçin Daha Fazla Gecikmemeliyiz” adlı bildirinin hazırlanmasında yer aldım. Bildiriye imza koydum  

Altan Öymen’in CHP Genel Başkanlığı döneminde (Mayıs 1999 – Eylül 2000)  “Üniversitede Gençlik Örgütlenmesi”  “ Sağlık Politikası Çalışma Grubu”  çalışmalarının koordinatörlüğünü yaptım.

2002 Genel Seçimleri sonrası CHP içinde gelişen “Anadolu Hareketi” adlı muhalefet hareketinin, kurucuları arasında yer aldım. Bir süre hareketin sözcülüğünü yaptım.

2003 yılında Sosyal Demokrasi Derneğine üye oldu. 2004-2009 tarihleri arasında 3 dönem Sosyal Demokrasi Derneğinin Genel Sekreterliği görevinde bulundum. Bu süreçte yurt içindeki ve yurt dışındaki sosyal demokrat partiler ve sosyal demokrat sivil toplum örgütleri tarafından düzenlenen toplantılara katıldım. Toplantıların birçoğunun düzenlenmesinde görev aldım. Konuşmacı oldum.

10 Aralık 2005 tarihinde Devrimci İşçi Sendikaları’nın (DİSK) kolaylaştırıcılığında oluşturulan öncülüğünde başlatılan “10 Aralık Hareketi’nin” çalışmalarının içinde yer aldı. Hareketin örgütlenme çalışmalarında bulundum. 2 yıl süreyle hareketin Politika Geliştirme Kurulu Üyeliğini yaptım. 

Ocak 2007’de CHP’den istifa etti.

2006 tarihinden beri Türk Parlamenterler Birliği Danışma Kurulu üyesiyim.

Ayrıca birçok Sivil Toplum Kuruluşu’nda Yönetici ve üye olarak çeşitli görevlerde bulundum. 

Evliyim. İki erkek oğlum var. 

24. Cad. Simkent Sitesi 4. Blok No: 32 Kırkkonaklar-ANKARA

Ev: 0312 495 50 40 GSM: 0523 686 20 03

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.