Festivalin açılışı Belediye Başkan Yardımcıları Ali Payam, Halil Karakuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, Okul Müdürü Vakkas Korkmaz tarafından yapıldı. Açılışa daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler de katılım sağladı.

Millet Bahçesinde gerçekleştirilen festivalin açılış töreninde konuşan Mehmet Demirel, "Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz ve geleneksel hale gelmiş festivalin öncelikle okulumuza, öğrenci ve öğretmenlerimize sonra da ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Öğrencilerimizin el emeği göz nuru çalışmalarını sergiledikleri bu etkinlik, bakanlığımızın üzerinde önemle durduğu mesleki eğitimin sonuçlarından biridir. Mesleki eğitim veren okullarımızın vatandaşlarımız tarafından tercih edilmesi ile mesleki eğitimin ülke ekonomisine ve nitelikli işgücü üretimine katkısı yadsınamaz gerçektir. Bunun için özellikle velilerimizin, büyük yatırımlarla oluşturulan mesleki eğitim veren okullarımızı tercih etmesini temenni ediyorum. Bu düşüncelerle festivalin okulumuza tekrardan hayırlı uğurlu olmasını diliyor, emek veren bütün idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum." dedi.

Festivalde öğrenci ve öğretmenler tarafından hazırlanan, kıyafet, takı, oyuncak ürünler, ev tekstili gibi  el emeği göz nuru ürünler sergilendi. Yiyecek ikramınında bulunduğu sergide, misafirlere Ramazan Avcı tarafından Çiğköfte ikramında bulunuldu.

Servi Erdemoğlu Mtal'den Yıl Sonu Festivali (6) (Küçük)

Festivalin Açılışı Belediye Başkan Yardımcıları Ali Payam, Halil Karakuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, Okul Müdürü Vakkas Korkmaz Tarafından Yapıldı. Açılışa Daire Amirleri, Okul Müdür (5) (Küçük)

Festivalin Açılışı Belediye Başkan Yardımcıları Ali Payam, Halil Karakuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, Okul Müdürü Vakkas Korkmaz Tarafından Yapıldı. Açılışa Daire Amirleri, Okul Müdürle (1) (Küçük)

295D4Baa 258C 4932 B575 0C7356448F49

44Ab4081 920E 4D63 B5A7 0B1892842082

75F6Bd93 Eb21 484E 9F0C Ba76651A3962-1

Servi Erdemoğlu Mtal'den Yıl Sonu Festivali (15) (Küçük)

Siirt Valisi Kızılkaya, bayram namazı sonrasında halkla bayramlaştı Siirt Valisi Kızılkaya, bayram namazı sonrasında halkla bayramlaştı

Editör: Mehmet Fatih Karakuş