Irak’ın Kuzey’inde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu'nda bölücü terör örgütü üyelerinin hain saldırısı sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Mehmet Demir memleketi olan Besni’de son yolculuğuna uğurlandı.

Besni’de Park Halinde Bulunan Otomobil Yanarak Küle Döndü Besni’de Park Halinde Bulunan Otomobil Yanarak Küle Döndü

  Pençe-Kilit Operasyonu sırasında hain terör örgütü tarafından bin 558 rakımlı tepe üs bölgesine açılan taciz ateşinde şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Mehmet Demir’in (21) naaşı Kuzey Irak’tan Van’a, oradan da Adıyaman’a getirildi. Adıyaman Havalimanına getirilen Şehit Piyade Sözleşmeli Er Mehmet Demir’in Tük bayrağına sarılı tabutu, Besni’nin Suvarlı beldesine bağlı Pınarbaşı köyüne getirildi. Latif ve Nergis Demir’in 1'i kız 4 çocuğundan en büyüğü olan şehit için köyünde cenaze töreni düzenlendi. 

  Anne Nergiz Demir, 'Düşmanları, sevindirmeyeceğim, dik duracağım" dedi. Şehidin küçük kardeşleri Zeynep ve Efe, ağabeylerini gözyaşları ve asker selamıyla uğurladı.

  Bekar olan ve 3 ay önce göreve başladığı öğrenilen şehidin naaşı, ikindi namazı sonrasında Adıyaman Müftüsü Mehmet Taştan’ın kıldırdığı cenaze namazı sonrasında köyde toprağa verildi.

 Törene Vali Mahmut Çuhadar, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın, 2. Ordu Kurmay Başkan Tuncay Altuğ, Milletvekili Halil İbrahim Fırat, Besni İlçe Kaymakamı Çağlar Partal,Gölbaşı Kaymakamı İhsan Ayrancı,Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Ak Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, Suvarlı Belediye Başkanı Gülfer Ağır, Köseceli Belediye Başkanı Kerim Durgut, Şambayat Belediye Başkanı Necdet Arıcı, Kesmetepe Belediye Başkanı Ali Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Sümer, CHP İlçe Başkanı Vakkas Açar, İyi Parti İlçe Başkanı İmdat Yıldırım, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Mehmet Taşdemir,  STK'lar, Kurum amirleri ve binlerce vatandaş katıldı.