12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan milletvekili genel seçimlerinin Besni genelinde huzur ve güven içinde geçmesi amacıyla İlçe Kaymakamı Gürkan Demirkale başkanlığında seçim güvenliği toplantısı yapıldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıya İlçe Kaymakamı Gürkan Demirkale, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yaman, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mevlit Yıldırım, Komiser Yardımcıları Turan Yıldırım ve Ahmet Özkurt ve seçimde milletvekili adayı gösteren siyasi parti temsilcileri katıldı.

Toplantının amacının 12 Haziran’da yapılacak genel seçimlerin ilçemizde huzur ve sükun ortamı içinde yapılmasını sağlamak olduğunu dile getiren İlçe Kaymakamı Gürkan Demirkale, “Bu doğrultuda alınması gereken tedbirleri görüşmek, seçimle ilgili Yüksek Seçim Kurulu’nun aldığı kararlar ile İçişleri Bakanlığı’nın genelgeleri hakkında mülki amirleri ve seçimde görev yapacak güvenlik birimlerini bilgilendirdik,” dedi.

İlçedeki vatandaşların ve parti temsilcilerinin seçim süresi boyunca birbirlerine saygılı ve hoşgörülü bir şekilde davranması gerektiğini söyledi.

Toplantıda ayrıca seçim güvenliği için 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkındaki kanun ile Yüksek Seçim Kurulunun 24. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri ile ilgili olarak almış olduğu kararlar doğrultusunda hareket edilmesi gerektiği vurgulandı.