Duvardaki klozeti görenler gözlerine inanamıyor Duvardaki klozeti görenler gözlerine inanamıyor

Saygı Duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan açılışta irtibat bürosu açılış konuşmasını yapan Besni Ak Parti ilçe Başkanı İsmail Sümer yaptığı açıklamada, “Saygıdeğer Besnililer kıymetli dava arkadaşlarım konuşmama başlamadan önce, 6 Şubat’ta yaşanan asrın felaketi olarak değerlendirilen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum.

AK PARTİMİZ, CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN "RECEP ERDOĞAN’IN ÖNCÜLÜĞÜNDE GİRDİĞİ 14 SEÇİMİN TAMAMINI KAZANDI."

İnşallah Bu seçimi de açık ara farkla kazanacağız. Çünkü, Ak Parti 21 Yıllık dönemde yaptığı yatırım ve ürettiği projelerle ülkemizin gündemine damga vurdu. Bu süreçte Devlet ve vatandaş daha da bütünleşti. Ülkemiz karanlık güçlerin tüm engellemelerine rağmen, büyümesini sürdürüyor ve tehditlerle de etkin şekilde mücadele ediyor.

Bunun yanı sıra son dönemlerde yaşanan Korona virüs, Rusya – Ukrayna savaşı, deprem ve sel felaketlerine rağmen ülkemiz güçlü alt yapısı ve duruşu ile bu zorlu süreçlerin altından kalkmayı başarmıştır.

GELECEĞİMİZE YÖNELİK YATIRIMLAR

Geleceğimize yönelik  devasa yatırımlarda ülkemizin bölgede ve dünyada söz sahibi olmasında önemli rol oynamaktadır. Yol, köprü, havalimanı, şehir hastaneleri, ülkemizin ilk elektrikli otomobili TOGG. TCG Anadolu, Altay Tankı, Muharip İnsansız Uçağımız Kızılelma, İha Siha’lar Akıncı gibi savunma projeleri. Tek başına İstanbul’un enerjisini karşılayacak olan Akkuyu Nükleer Santralimiz de yakın zamanda devreye giriyor. 

ÖNCELİĞİMİZ DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZ

Ama bizim şimdiki önceliğimiz deprem, Seçim gündemi bizim için ikinci sırada,  Besni’de depremzede vatandaşlarımızı sorunlarının çözümü için Ak Parti Besni İlçe Teşkilatı olarak depremin ilk saatlerinden itibaren sahadaydık.  Sorunların ve ihtiyaçların karşılanması için elimizden gelen gayreti gösterdik. Göstermeye de devam edeceğiz.  En önemli sorun olan barınma sorunu için ilçemizde yapılacak olan 2000 adet konutun temel kazı çalışmaları başlamış olup en kısa sürede vatandaşlarımıza teslimi için çalışmalar hızla sürdürülmektedir.

ERDEMOĞLU AİLESİ’NDEN 1000 KONUT

Bunun yanı sıra ülkemiz ve bölgede yaptıkları sosyal yardımlar ve devasa yatırımlarla vatandaşlarımızın gönlünde taht kuran Medar-ı iftiharımız Erdemoğlu Ailesi’ de depremzedelerimiz için 1000 adet konut yapacaklar. Kendilerine yaptıkları ve yapacakları tüm yatırımlar için bir kez daha teşekkür ediyorum. Artık emir alan bir Türkiye yok, üzerinde oyun kurulan bir Türkiye yok.  Artık onların karşısına geçtiği zaman Dünya 5 ten büyüktür diyen bir lider var, çekinilen bir Türkiye var. Bu seçim Türkiye yüzyılının en önemli seçimlerinden birisidir ve  Besni asıl sözünü 14 Mayıs’ta söyleyecek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı en güçlü şekilde Cumhurbaşkanı seçecektir. Seçim Koordinasyon merkezi açılışımızın ülkemize vatandaşlarımıza ve partimize hayırlı olmasını diliyor, katılımlarınızdan dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum. Artık emir alan bir Türkiye yok üzerinde oyun kurulan bir Türkiye yok. Artık onların karşısında geçtiği zaman dünya beşten büyüktür diyen bir lider var. Çekilen bir Türkiye ve bu seçim Türkiyemizin en önemli seçimlerinden birisidir. Besni asıl sözünü on dört Mayıs'ta söyleyerek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı en güçlü şekilde cumhurbaşkanı seçecektir. Seçim koordinasyon merkezi açılışımızın ülkemize, vatandaşlarımıza ve partimize hayırlı olmasını diliyor, katılımlarınızdan dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

Besni Belediye Başkanımız Eyüp Mehmet Emre ise yaptığı açıklamada, “Cenabı Allah bizleri birçok seçimde bir araya getirdi. Bugün de hep beraberiz. Yağan yağmurun, bereketin altında hep beraber ıslanıyoruz. Inşallah bu bereket on dört Mayıs gecesi beş milletvekilinin mecliste bizi temsil edilmek üzere gönderilmesinin bir habercisidir diye ümit etmekteyim. Malumunuz zorlu bir sürece hep beraber yaşamaktayız. Altı Şubat'ta yaşadığımız depremde akrabalarımızı, canlarımızı, eşlerimizi ve dostlarımızı hep beraber kaybettik. Bugün Onları rahmetle ve minnetle anıyorum.

BAŞKAN KILINÇ “BESNİ KADİM BİR KÜLTÜRE SAHİP BİR İLÇEMİZ”

 Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ise, “Besnimiz kadim bir kent. Kadim bir kültüre sahip bir coğrafya. Bu vesile bulunmaktan büyük bir onur duyduğumu, şeref duyduğumu, sizlerle birlikte olmaktan büyük bir gurur duyduğumu hassaten belirtmek istiyorum. Allah eksikliğinizi vermesin. Evet 6 Şubat'ta hakikaten hepimiz çok ciddi bir travma yaşadık. Cenabı Allah bu tür afetleri düşmanımıza bile vermesin. Hepimizin can kaybı var. Hepimizin yaralıları var Onlara Allah'tan rahmet diliyorum. Tek tesellimiz onların cennetlik olduklarına. Ve onların geride kaldığı kalanlara şefaatçi olacaklarına dair umudumuzu diri tutuyoruz. Tabii ki dediğim gibi hak eden hepimiz yaralıyız. Ama insanlarımızı en azından birazcık da olsa yaralarını sarmamız lazım. Onları hayatta tutmamız lazım. Hem temel ihtiyaçlar noktasında hem sosyal açıdan onları güçlü hale getirmemiz lazım. Bunu da kim yapabilir? Bunu da tabii ki cumhurbaşkanımız, Ak Partimiz yapabilir.” Dedi.

BAŞKAN BULUCU, “SİZLERİN DE DESTEĞİ İLE İNŞALLAH 5-0’LA SEÇİMİ TAMAMLAYACAĞIZ”

Adıyaman Ak Parti il Başkanı Emrah Bulucu ise, “6 Şubat depreminden sonra seçimin normal bir şekilde değil OHAL yani olağanüstü halde yaşıyoruz. Biliyorsunuz ki ses yok seçim çalışmalarımızda daha böyle usturuplu şekilde davranıyoruz. Sizlerden ricam biz nasıl bu memleketin, Adıyaman'ın inşası, ihyası ve imarı için bu milletvekili adaylarımızı en güçlü şekilde Cumhurbaşkanımızı en güçlü şekilde milletvekilliği mecliste temsil edilmesi gerekiyor. Sizlerden ricam belediye başkanlarımız, il genel meclis üyelerimiz, taşın altına ellerini koyuyorlar ama sizlerin de en yakınlarınıza aynı zamanda telefonla ulaşabileceğiniz insanlara bizler için, Cumhurbaşkanımız için çalışmanız gerekiyor. En iyi şekilde temsil edilmek için cumhurbaşkanınızdan sizden destek istiyoruz. Bu zamana kadar destek verdiniz. Allah sizlerden razı olsun. Bu seçim çalışmasında hep beraber milletvekillerimizle, milletvekili adaylarımızla hep beraber çalışıyoruz. Bizleri yalnız bırakmayın, beraber çalışalım, beraber bu memleketi ihya ve imar edelim inşallah. Öncelikle bir de bu konuya dikkat çekmek istiyorum Hüseyin Özhan abim Besni'nin evladıdır. Sizlerin de desteği ile İnşallah 5-0’la seçimi tamamlayacağız,” dedi.

POLAT, “BİZİM ARKAMIZDA VATANDAŞIMIZ, MİLLETİMİZ VAR”

AK Parti Adıyaman milletvekili adayı Ziya Polat ise, “Bugün Besni'de olmaktan, bu koordinasyon açılışında bulunmaktan büyük, büyük mutluluk duyuyorum. Kendi evimizde hissediyoruz. Allah sizi eksikliğinizi vermesin. Bu birliğimiz, beraberliğimiz, birliğimiz, beraberliğimiz daim olsun. Tabii biraz önce konuşanlar, hatipler çok güzel dile getirdiler. 6 Şubat'ta saat 4.17’i geçe bir felaket yaşadık. Bütün doğanın dengesi altüst olduğu gibi sosyal yaşantının da hepimizin hayatında birçok şey altüst olduk. Tabii acılarımızı yaşarken bir şekilde de hem yaralarımızı sarmak hem düştüğümüz yerden kalkmak gerekiyor. Bu anlamda da bu seçimde bunun bir gereği, anayasal gerek. Dolayısıyla hem acımızı yaşayacağız, hem acılarımızı saracağız, hem düştüğümüz yerden kalkacağız.

Hayat devam ediyor bu hayatın gerekliliklerini de yerine getireceğiz. Çünkü siz dursanız dünya durmuyor. Siz dursanız hayat durmuyor. Birileri çalışıyor. Yükselen ve büyüyen dünyaya meydan okuyan itibar kazanan bir ülkenin bu depremde bu felaketi de bahane gösterip önünü kestirmek isteyen, önünü kesmek isteyenler var. O yüzden bu seçimi fırsat bulmuşlardır. Bütün herkesi toplamışlar. Adına adına altı demişler, yedi demişler, görünen sekiz demişler. Demişler ki biz bu Recep Tayyip Erdoğan'ın önünü kesmemiz lazım. Neyle? Bu depremi bahane ederek keselim. Niye diyor? Yüz yıllık bir ülke var. Yüz yıllık ülkede ilk gemiyi yapan kim, Tayyip Erdoğan. İlk uçağı yapan kim? Tayyip Erdoğan. İlk füzeyi yapan kim? Tayyip Erdoğan. İlk İHA'yı yapan kim? Tayyip Erdoğan. İlk arabayı yapan kim? Tayyip Erdoğan. Yani yüz yıllık ülkede Türkiye'de kimse yapmamış, gelmiş bir Kasımpaşalı çıkmış, ilk gemiyi ben yapacağım demiş. İlk uçağı ben yapacağım demiş. Denizin altından yol yapacağım bilmem suyun üstünden, denizin üstünden su götüreceğim demiş. Hepsini yapmış. E ne yaparsınız. Bu adam geliyor diyorlar ve bu adam çıkıyor, Birleşmiş Milletler'in ortasında diyor ki dünya beşten büyüktür. Onların gözü içine baka baka diyor ki dünya beşten Bey büyüktür. Benim arkamda diyor vatandaşım var, milletim var. Siz dünyanın bütün güçleri bir araya gelseniz de olur.” Dedi.

ÖZHAN, “EL BİRLİĞİYLE İNŞALLAH BU FELAKETİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”

AK Parti Adıyaman milletvekili adayı Hüseyin Özhan  ise yaptığı açıklamada, “Öncelikle dün Mardin Nusaybin kırsalında şehit düşen Mehmet Yıldız kardeşime rahmet diliyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Çok değerli hemşerilerim, bu terör örgütlerinin uzantılarıyla at pazarlığı yaparak, iktidar hayali kuranların, gafleti, sizi bir an olsun, ümidinizi kırmasın bunların raf ömrü Allah'ın izniyle 14 Mayıs'ta dolacaktır. Deprem bölgesindeki 14 milyon vatandaşımızın tamamının rahata erene kadar bizim rahat olmayacağımızdan emin olabilirsiniz. Yıkıntılar tamamen kaldırıncaya kadar, evi, binası, iş yeri yıkılan kardeşlerimizin kayıpları telafi edilinceye kadar, durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Tarihimizin en önemli seçimlerinden birine adım adım yaklaşmaktayız. Biliyoruz ki bu seçim ülkemizin bugünü ve yarını için çok büyük önem arz etmektedir. Güçlü ve yeni bir Türkiye yolunda Adıyamanımıza, Besnimize, Gölbaşımıza, Tutumuza ve ülkemize hizmet etme gayesiyle AK Parti'den Adıyaman milletvekili adayı oldum.

Siz değerli hemşerilerim Dostlarım, partililerim, hepiniz biliyorsunuz. Adıyamanımızın talep ve beklentilerine aracılık etmek, sorunlarımızı dile getirmek ve bu sorunlara çözüm üretmek için karşınızdayım asrın felaketinin yaşandığı bu dönemde el birliğiyle inşallah bu felaketin üstesinden geleceğiz. Ehliyet sahibi, cesur, kararlı teşkilatımızla bütünleşerek yeniliklere açık, çalışkan bir milletvekili olarak karşınızda bulunuyorum. Siz değerli arkadaşlarımın ve teşkilatımın desteğiyle bölgemizin layık olduğu hizmetleri vereceğimize inancım tamdır. Zamanınızı feda ederek bugün yanımızda olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu kutlu dava yolunda sizlerin desteklerinizi tüm yüreğimle bekliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum. Allah'a emanet olun.” Dedi.