Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bilim merkezi inşaatı hızla yükseliyor. İnşaat alanını gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan teknik ekipten çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Tut ilçesinde Antepfıstığı üreticilerine eğitim verildi Tut ilçesinde Antepfıstığı üreticilerine eğitim verildi

Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bilim merkezi inşaatı hızla yükseliyor. İnşaat alanını gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan teknik ekipten çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün vizyon projelerinden biri olan Şanlıurfa Bilim Merkezi hızla yükseliyor. Bilime karşı duyulan merakı, öğrenme şevki, deney yapma ve keşfetme heyecanıyla birleştirerek geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi hedefleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şehrin çocuklarının, gençlerinin bilimin temelinde yoğrulmasını ve geleceğe umutla bakmasını sağlamak amacıyla Zeytin Dalı Eğitim Kampüsü yakınında başlattığı Bilim Merkezi inşaatında çalışmalar titizlikle sürdürülüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Belediye AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Bayuk, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ve Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, bilim merkezinde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Teknik ekipten çalışmalarla ilgili bilgiler alan Başkan Beyazgül, bilim merkezinin Şanlıurfalı gençlerin, bilime ve teknolojiye ilgi duyan herkesin ilgisini çekeceğinin altını çizdi.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan da merkezdeki çalışmaları yakından inceleyerek projenin bir an önce bitirilmesiyle önemli bir hizmetin daha kente kazandırılacağını sözlerine ekledi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimleriyle kente kazandırılan Şanlıurfa Bilim Merkezi 51 bin 402 metrekare alan üzerine kuruluyor. Toplam peyzaj alanının 40 bin metrekare olduğu projede kapalı alan ise 9 bin metrekare olacak şekilde tasarlandı.

Bilim Merkezinde yer alacak matematik, ahşap ve tasarım, robotik ve kodlama, biyoloji ve kimya, STEM, astronomi atölyeleri sayesinde Şanlıurfa’da bilimsel öğrenmenin her yaş grubunda sağlanmasının önü açılmış olacak. Öğrencileri bilim, teknoloji ve inovasyon ile buluşturacak olan "Şanlıurfa Bilim Merkezi" Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanındaki gelişimine hız kazandıracak. Çalışmaların devam ettiği bilim merkezi tamamlandığında Türkiye’nin sayılı bilim merkezlerinden biri olacak.