Operasyonlar kapsamında gerçekleştirilen kontrol ve denetimlerde çok sayıda silah ve çalıntı malzeme ele geçirildiği açıklandı.

Sakarya Emniyeti’nce gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında ele geçirilenlerle ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

Takip edilerek durdurulan araçtan uyuşturucu ve tarihi eser çıktı Takip edilerek durdurulan araçtan uyuşturucu ve tarihi eser çıktı

18 adet ruhsatsız tabanca, 13 adet ruhsatsız tüfek, 5 adet kesici alet, 32 adet değişik çap ve markalarda fişek.

Ayrıca, çalıntı olduğu tespit edilen toplam 5 motosiklet, bisiklet ve otomobil ele geçirildi. Ayrıca, 14 faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatıldı ve fuhuş yapılan bir ikamet mühürlenerek kapatıldı.

Operasyon kapsamında; 0-5 yıl arası cezası bulunan 42 şahıs, 5-10 yıl arası cezası bulunan 3 şahıs, kasten adam öldürme suçundan 13 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan 1 şahıs ve hırsızlık suçundan 28 yıl 9 ay 9 gün kesinleşmiş hapis cezası olan 1 şahıs yakalandı.

Operasyonlar kapsamında, toplamda 47 şahıs yakalanarak adalet önüne çıkarılacak. Bu başarılı operasyonlar, şehirdeki güvenlik önlemlerinin arttırılmasına ve suçla mücadelede etkili bir şekilde ilerlenmesine katkı sağlamaktadır.

Kaynak : PHA