Göksu, Adıyaman'ın imar çalışmalarının belirli bir düzeye geldikten sonra deprem gibi sebeplerle Adıyaman dışına çıkan hemşerilerin tekrar memlekete döneceğine inandığını söyledi.

Göksu, Zeynel Abidin Kıymaz'ın sorularını cevaplandırırken, Eskişehir'deki Adıyamanlıların durumunu ve Adıyaman'a dönüş beklentilerini şu şekilde açıkladı:

Adıyaman'da çıkan kavgada 2 kişi yaralandı Adıyaman'da çıkan kavgada 2 kişi yaralandı

"Eskişehir'de yaklaşık 3500 Adıyamanlı yaşıyor. Deprem sonrasında bir kısmı Eskişehir'e göç etti ve biz onlara yardım eli uzattık. İhtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Eskişehir'deki Adıyamanlılar iş gücü sahibi insanlardır ve ihtiyaçları olduğunda birbirlerine destek olurlar. Eskişehir, büyük bir metropol şehirdir ve nüfus yapısı oldukça çeşitlidir. Burada her kesimden insan mevcuttur ve birbirlerine saygı duyarlar."

Dernek olarak düzenledikleri aylık toplantılarla Adıyamanlıların bir araya geldiğini ve memleket hasretini giderdiklerini belirten Göksu, Adıyaman'daki depremzedeler için yapılan konut çalışmalarının hızla ilerlediğini ve bu sayede kent merkezinin 3-4 yıl içerisinde yaşanabilir hale geleceğini düşündüğünü ifade etti.

Göksu, Adıyaman'a dönüşlerin artacağına inanarak, "İlimiz kadim bir kent. Bizler bu memleketin ekmeğini yiyerek büyüdük. Hepimiz Adıyaman'a borçluyuz. Adıyaman'a dönüp bu kentin gelişmesine katkı sunacağız." şeklinde konuştu.

Son olarak, GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz'a teşekkür eden Göksu, Eskişehirli hemşerilerinin selamlarını iletti.

Kaynak : PHA