SAĞLIK HABERLERİ
DAMARLAR HAKKINDA 10 ÖNEMLİ BİLGİ
08 Şubat 2019, 11:13 0
DAMARLAR HAKKINDA 10 ÖNEMLİ BİLGİ
Damarlar, görevleri ve özellikleri itibarıyla vücudumuzun en ilginç yapıları arasında yer alıyor. Damarları kanı organlara taşıyan, tüm vücutta kan dolaşımını sağlayan ve bir ağ gibi vücudu saran kanallara benzetebiliriz. Acıbadem Fulya Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cem Arıtürk son derece hayati görevleri olan damarlar hakkında 10 önemli bilgiyi paylaşıyor.
ATEŞLENDİĞİNDE KAÇINMANIZ GEREKEN 5 ÖNEMLİ HATA!
07 Şubat 2019, 12:15 0
ATEŞLENDİĞİNDE KAÇINMANIZ GEREKEN 5 ÖNEMLİ HATA!
Özellikle kış aylarında okul gibi kalabalık ortamlarda bulunmaları, alışveriş merkezleri gibi kapalı ortamlarda daha çok zaman geçirmeleri, bakteri ve virüslerin soğuk havada daha fazla güçlenmeleri çocukların kış aylarında pek çok mikropla karşılaşmalarına neden oluyor. Bağışıklık sisteminin ilk koruması yeterli olmayınca vücut bu mikropları yok etmek için sıcaklığını yükseltmeye başlıyor. Çocuklarda yüksek ateş hiç kuşkusuz her ebeveynin kabusu. Acıbadem Maslak Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Neslihan Korkmaz, aslında vücuttaki ateş ölçülü olduğu sürece endişelenmeye gerek olmadığına dikkat çekerek, “Çünkü ateş bağışıklık sistemini uyarıyor ve enfeksiyonlara karşı vücudun savaşını daha da artırıyor. Toplumdaki yaygın inanışın aksine yüksek ateşin beyne zarar vermesi için 41,5 derecenin üzerine çıkması gerekiyor. Bu tablo da genelde enfeksiyonlarda çok çok nadir olan bir şeydir. Yani ateş beyne zarar vermez, felce neden olmaz, kendi başına ölüme yol açmaz. Yüksek ateş havale yapabilir ama bu korkulacak bir hastalık değildir ve çocuğunuzun beyninde kalıcı bir hasra bırakmaz” diyor.
DR. BİLEN'DEN , SİGARA  BIRAKMA GÜNÜ  AÇIKLAMASI
06 Şubat 2019, 09:49 0
DR. BİLEN'DEN , SİGARA BIRAKMA GÜNÜ AÇIKLAMASI
Adıyaman Sağlıklı Hayat Merkezi ve Sigara Bırakma Polikliniği Sorumlu Hekimi Dr. İbrahim Bilen, sigara bağımlılığı ile ilgili açıklamada bulundu.
KARACİĞER  SAĞLIĞINIZ İÇİN,  PAKETLİ  ATIŞTIRMALIKLARA SON VERİN
05 Şubat 2019, 17:34 0
KARACİĞER SAĞLIĞINIZ İÇİN, PAKETLİ ATIŞTIRMALIKLARA SON VERİN
Beslenme alışkanlıkları, karaciğer sağlığını doğrudan etkiliyor. Yağlı gıdaların yanı sıra, şekerli ve tuzlu yiyecekler de karaciğer sağlığına zarar veriyor. Lif oranı yüksek olan yiyeceklerin karaciğerin en iyi şekilde çalışmasına yardımcı olabileceğini belirten uzmanlar, paketli atıştırmalıkların zararları konusunda uyarıyor.
ÇOCUKLARI GRİPTEN KORUYAN 6 ALTIN KURAL
04 Şubat 2019, 17:50 0
ÇOCUKLARI GRİPTEN KORUYAN 6 ALTIN KURAL
Kış ayları, özellikle okul çocukları için hastalıklar açısından büyük risk taşıyor. Çocuklar üst solunum yolu enfeksiyonlarına daha sık yakalanıyor ve grip, çocuklar arasında zincirleme bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Gribal enfeksiyonlar sırasında yüksek ateşin kontrol altına alınması önem taşırken, çocukları gripten koruyabilecek önlemlere de dikkat etmek gerekiyor. Memorial Antalya Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Mehmet Güneş, çocuklarda görülen grip ve tedavisi hakkında bilgi verdi.
YANLIŞ DİYET SAÇ DÖKÜYOR
03 Şubat 2019, 12:29 0
YANLIŞ DİYET SAÇ DÖKÜYOR
Dengeli ve doğru beslenmek hem fiziksel hem ruh sağlığı için büyük önem taşıyor.
KIZILAY'IN ÇAĞRISINA  YANIT GECİKMEDİ
01 Şubat 2019, 09:33 0
KIZILAY'IN ÇAĞRISINA YANIT GECİKMEDİ
Kış şartları nedeniyle kan stoklarında yaşanan düşüş sonrası Kızılay tarafından yapılan bağış çağrısına, Kahta Devlet Hastanesi ve Kahta Gençlik Merkezinden destek geldi.
Besni Devlet Hastanesi Personeline İşaret Dili Eğitim Kursu
30 Ocak 2019, 17:25 0
Besni Devlet Hastanesi Personeline İşaret Dili Eğitim Kursu
Besni Devlet Hastanesi personeline yönelik düzenlenen 120 saatlik İşaret Dili Eğitim Kursu başarıyla tamamlanarak personele sertifikaları dağıtıldı.