SAĞLIK HABERLERİ
TOKUR'DAN DÖNER SERMAYE  AÇIKLAMASI
23 Şubat 2019, 11:41 0
TOKUR'DAN DÖNER SERMAYE AÇIKLAMASI
Türk Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Nejdet İrfan Tokur, sağlık çalışanlarının aldığı döner sermaye ile ilgili açıklamalarda bulundu.
KİLO ALMANIZIN NEDENİ ÇOK YEMEK OLMAYABİLİR
18 Şubat 2019, 19:23 0
KİLO ALMANIZIN NEDENİ ÇOK YEMEK OLMAYABİLİR
Kilo alma şekliniz ya da kollar ve bacaklarda oluşan lekelenmeler bazı hastalıkların habercisi olabiliyor. Gövde şişmanlarken kollar ve bacakların incelmesi, kollarda ve bacaklarda oluşan mor renkteki izler “Cushing Sendromu”nun en temel belirtileri arasında yer alıyor. Her sağlıklı vücutta bulunan kortizon hormonunun; olması gerekenden fazla, kontrol dışı yükselmesi sonucu gelişen bu sendromun erken tanı ve tedavisi önem taşıyor. Memorial Şişli Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümü'nden Prof. Dr. Ayşe Çıkım Sertkaya, “Cushing sendromu” hakkında bilgi verdi.
"BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU OKUL" SERTİFİKALARI SAHİPLERİNİ BULDU
18 Şubat 2019, 13:52 0
"BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU OKUL" SERTİFİKALARI SAHİPLERİNİ BULDU
Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan “Beyaz Bayraklı Okul ve Beslenme Dostu Okul” projesi kapsamında Besni ve Gölbaşı'nda 9 Okula Beyaz Bayrak ve Pirinç Levha, 11 okula da Beslenme Dostu Okul sertifikaları düzenlenen törenle verildi.
CİVADAN ETKİLENEN ÖĞRENCİLERİN  TEDAVİSİ SÜRÜYOR
15 Şubat 2019, 17:00 0
CİVADAN ETKİLENEN ÖĞRENCİLERİN TEDAVİSİ SÜRÜYOR
Adıyaman’da bir öğrencinin okula getirdiği cıvadan etkilenerek hastanede tedavi altına alınan 33 öğrenciden 27’sinin tedavisi devam ediyor.
GRİP SALGINI BU SENE  DÖRT MEVSİMDE DE  GÖRÜLDÜ
15 Şubat 2019, 13:06 0
GRİP SALGINI BU SENE DÖRT MEVSİMDE DE GÖRÜLDÜ
“Ateş, baş ağrısı, öksürük, boğaz ağrısı, burun akıntısı-tıkanıklığı, gözlerde yanma, kas-kemik-eklem ağrıları, bulantı, karın ağrısı ve ishal belirtileri ile kendini gösteren grip; tarih boyunca pek çok salgına neden olmuştur” diyen İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, açıkladı.
ANTİBİYOTİK KULLANIRKEN  BESLENMENİZE ÖZEN GÖSTERİN
13 Şubat 2019, 11:32 0
ANTİBİYOTİK KULLANIRKEN BESLENMENİZE ÖZEN GÖSTERİN
Gıda, beslenme ve sağlık konularında geliştirdiği projelerle toplum sağlığının geleceği için çalışan Sabri Ülker Vakfı, antibiyotik kullanımı sırasında beslenmenin önemine dikkat çekiyor. Antibiyotiklerin bağırsaklardaki bakteri dengesinde değişime yol açabileceğinin altını çizen Sabri Ülker Vakfı, antibiyotik kullanırken nasıl beslenilmesi gerektiğine dair önemli bilgiler paylaşıyor.
9 ŞUBAT DÜNYA SİGARAYI BIRAKMA GÜNÜ ETKİNLİĞİ
11 Şubat 2019, 19:08 0
9 ŞUBAT DÜNYA SİGARAYI BIRAKMA GÜNÜ ETKİNLİĞİ
Adıyaman Sağlık Müdürlüğü, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü etkinlikleri kapsamında yürüyüş yapıldı.
DAMARLAR HAKKINDA 10 ÖNEMLİ BİLGİ
08 Şubat 2019, 11:13 0
DAMARLAR HAKKINDA 10 ÖNEMLİ BİLGİ
Damarlar, görevleri ve özellikleri itibarıyla vücudumuzun en ilginç yapıları arasında yer alıyor. Damarları kanı organlara taşıyan, tüm vücutta kan dolaşımını sağlayan ve bir ağ gibi vücudu saran kanallara benzetebiliriz. Acıbadem Fulya Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cem Arıtürk son derece hayati görevleri olan damarlar hakkında 10 önemli bilgiyi paylaşıyor.