Aday adaylığı ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan Gelir şu ifadelere yer verdi, “Depremde Ağır hasar gören Memleketime hizmet etmek istiyorum yeniden canlandırmak, eski haline getirmek istiyorum bu sebeple bu göreve talibim.

Ailem cumhuriyetin kurulduğu ilk günden 1980 ‘e kadar TBMM de görev almıştır. Tek amaçları Memleketimize Hizmet etmekti. Bende aynı çizgiyi , aynı gurur  ve onurla devam ettirmek istiyorum.

Sözümdür….

Sümer, “Hastanemizdeki Başarılı Projeleri MR Cihazı ile Taçlandırdık Sümer, “Hastanemizdeki Başarılı Projeleri MR Cihazı ile Taçlandırdık

İlkeli siyaset , İlkeli duruş ,değerlerimize bağlı kalmak , Tek dönem Hizmet etmek  sözümdür. Toplumda adaletsizliğe sebep olacak tutum ve davranışlardan kaçınmak, Toplumla doğru bir şekilde iletişim kurarak, halkın beklentilerini anlamak ve onları temsil etmek. İleri dönük vizyon sahibi olmak. Geleceği öngörebilme, toplumun ihtiyaçlarını belirleyebilme ve doğru çözümler üretebilme yeteneği önemlidir. Empati yapabilme yeteneği göstermek. Toplumun problemlerini, ihtiyaçlarını, beklentilerini anlayarak, doğru politikalar üretmek sözümdür.

 

ÖZGEÇMİŞ

İlkokul ve Ortaokulu Adıyaman’da Liseyi Ankara’da Üniversiteyi ise Konya’da bitirdim. Bingöl’de JÖH’ de askerliğimi tamamladım, Ziraat Mühendisiyim, Evliyim, 1 oğlum var.

İş tecrübem sırası ile ;

Petrol Ofisi A.Ş ; Saha müdürlüğü, Yatırım müdürlüğü, Takım Liderliği görevlerinde bulundum 2013 yılında ayrıldım.

24. Dönem MHP 1.sıra Adıyaman Milletvekilli Adayı,

Rekabet Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği,

Türkiye Müstakil LPG istasyonları Dernek Başkanlığı,

TOBB LPG Meclis Üyeliği

EPGİS - Enerji Petrol Gaz İşverenleri Sendika Başkan Yardımcılığı ,

2014 yılından beri Halen BC Petrol Tic. Ltd. Şti de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktayım.

            Büyük dedem ; Reşit Ağar, Rüştiye Mektebi mezunudur. Kurtuluş savaşına katılmış 1892 numaralı Yeşil kurdeleli İstiklal Madalyası sahibidir.  Çiftçilik, Bidâyet Mahkemesi Azalığı, T.B.M.M. I. ve II. Dönem Malatya, III., IV. ve V. Dönem Gaziantep Milletvekilliği yapmıştır. Hüveydi aşiretinin lideri olup Oğuzların Avşar boyuna mensuptur. Besni Belediye Başkanlığı yapmış , Demokrat Parti , XI. Dönem Adıyaman milletvekilliği yapmış Sait Ağar'ın babasıdır.
1961 -68 Adıyaman Senatörü ve 1973 – 1980 yılları arasında  2 dönem Adalet Partisi , Adıyaman milletvekilliği yapmış Halil Ağar'ın  dedesidir.

Merhum Halil Ağar benim büyükbabamdır. 12 yaşımda babam Ergun GELİR’I kaybettim ve 30 yaşıma kadar en büyük torun olmam sebebi ile (13 aralık 2004 de Büyükbabamı kaybettim.) büyükbabamın yanında büyüdüm.