Adaylık başvurusunu da gerçekleştiren Ertürk gazetemize yaptığı açıklamada, “Adıyamanımızın gelişmesi için bugüne kadar kim ne yaptıysa Allah razı olsun. Ancak şu unutulmamalıdır 21 Yıllık Ak Parti iktidarında ülkemiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde çağ atlamıştır. Bundan sonraki süreçte de Türkiye Yüzyılı vizyonu ile birlikte her yönüyle dünyada hakim ve lider ülkeler arasında yer alacaktır. Bizde Ak Parti’nin bir neferi olarak bu sürece elimizden geldiğince katkı sunmaya çalışacağız.” Dedi.

Aydın, "Besni  Yarı Olimpik Yüzme Havuzu İkmal Yapım İhalesi Haziran’da yapılacak" Aydın, "Besni Yarı Olimpik Yüzme Havuzu İkmal Yapım İhalesi Haziran’da yapılacak"

ÖZGEÇMİŞİM

İlkokulu Besni Namık Kemal ilkokulunu bitirdim. Besni Süper lisesinde 2004 yılında mezun oldum. 2007 yılında İngiltere’de Oxford Language 6 aylık dil eğitimi aldım. 2007 yılında Near East University Makine Mühendisliği bölümünü kazandım. 2013 yılında Near East Universtiy’sinde Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldum.

2008-2009 yılında Kıbrıs Koçer Ltd. Şti stajyer Makine Mühendisliği olarak görev yaptım.

2013 yılında KKTC Büyükelçiliği aracılığıyla ,KKTC hastanelerinde proje yöneticiliği görevini yerine getirdim.

2014 yılında Ertürk Traktör şirketini kurduk. Case Ih Adıyaman bölge bayiliğini alarak Adıyaman’a halkına hizmet etmeye devam ediyoruz. 2014 yılından itibaren Ertürk Traktör şirketinde Yönetim kurulu üyesi ve Servis yönetim müdürü olarak görevime devam etmekteyim.

 2014 yılında Ertürk Mühendislik Firmasını kurdum. 2014 yılından beri Besni ilçesinde doğalgaz ve Mühendislik hizmetlerini devam etmekteyim.

2020 yılında itibaren Besni  AK Parti  ilçe yönetim kurulunda Ekonomi işler Başkanı olarak görev yapmaktayım.