BESNİ NÖBETÇİ ECZANE 29.09.2023 BESNİ NÖBETÇİ ECZANE 29.09.2023

Besni ve Gölbaşı ilçelerimizi besleyen su şebekesinde yaşanan kirliliğin hemen ardından, İl ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleriyle birlikte yerinde incelemelerde bulunan Adıyaman Milletvekili Hüseyin Özhan konuyla yakından ilgilendiklerini ifade etti. 
Özhan açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 
“Erkenek içme suyunda yaşanan kirliliğin hemen ardından, Besni ve Gölbaşı ilçelerimize gelerek sorunun tespiti noktasında sahada incelemelerde bulunmuştuk. Yapmış olduğumuz bu incelemelerde, Erkenek’te suyun kaynağında sızıntı olduğu görülmüş ve ilk müdahale derhal yapılmıştır. 
Çalışmalar halen Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ ekipleri tarafından, Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü’nün kontrolünde koordineli olarak yürütülmektedir. Bir hafta içerisinde çalışmaların tamamlanması planlanmaktadır. 
İlk müdahale sonrasında, bu hafta alınan numunelerde büyük ölçüde iyileşme olduğu tespit edilmiştir. Çalışmalar önümüzdeki hafta tamamlanınca, kirliliğin tamamen ortadan kalkacağı öngörülmektedir.  
Sorun tam anlamıyla giderilinceye ve tekrar bilgilendirme yapılıncaya kadar, vatandaşlarımızdan bir süre daha şebeke suyunu içmemelerini önemle rica ediyoruz “dedi.