6 Şubat depreminin ardından yoğun bir çalışmanın içerisinde olduklarını belirten AK Parti Adıyaman Milletvekili Avukat Mustafa Alkayış Adıyaman’ımızda bir yandan kalıcı konutların yükselmeye devam ettiğini diğer yandan ulaşımın sorunsuz bir şekilde sağlanabilmesi için geniş yol ağları inşa ettiklerini söyledi.

Gölbaşı’nda marketlerde gıda denetimi yapıldı Gölbaşı’nda marketlerde gıda denetimi yapıldı

AK Parti Adıyaman Milletvekili Avukat Mustafa ALKAYIŞ, 6 Şubat depreminin Adıyaman’ımızda büyük tahribata yol açtığını, 6 Şubat depreminin izlerini silmek için geceli-gündüzlü bir gayretin içerisinde olduklarını belirtti. Adıyaman’ımızda 6 Şubat depreminden hemen sonra kalıcı konutların inşasına başlandığını ve kalıcı konutların bir bölümünün teslim edildiğini ifade eden Alkayış, bütün hemşehrilerimizin en kısa zamanda kalıcı konutlarına yerleşmeleri için çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti.

Şehrin her tarafından, kalıcı konutların hızla yükseldiği ve çalışmaların bütün hızıyla ilerlediği görülebilmektedir. En fazla konutun inşa edildiği “İndere” bölgemizde kalıcı konut sayısı toplam 16 bindir. Zemin ve fiziki koşullar ne kadar elverişsiz olsa da bu zorlukları aşmaya devam ediyoruz. Kalıcı konutlarımızda kalan vatandaşlarımızın istifadesine sunmak üzere “İndere” bölgemizin giriş ve çıkışına, uzunluğu 9 kilometreyi aşan, kaldırımlı ve çift gidiş çift gelişli modern bir yol inşa ediyoruz”.

Yaklaşık 100 bin insanımızın faydalanacağı bu yolun 3. Çevre Yolu’na entegre edileceğini söyleyen Milletvekili Alkayış, maliyeti çok yüksek olan bu yolun Adıyaman’ımızda şehir içi ve şehirler arası ulaşımı büyük ölçüde rahatlatacağını söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Emlak Konut İdaresi’nin taleplerimizi dinleyip bu yolun yapımı ile ilgili olumlu yönde karar almaları sonucu tamamlanacak olan bu yolu Adıyaman’ımıza kazandırmış olmanın sevincini taşıdıklarını söyleyen Alkayış, şehirdeki trafik akışının kesintisiz olarak ilerleyebileceğini söyledi. Adıyaman’ımız için canla başla çalışmaya devam ettiklerini ve depremin olumsuz izlerini silinmesi adına Adıyaman’ımızda âdeta yeni bir şehir kurulduğunu dile getiren Milletvekili Alkayış, Adıyaman’ımıza kazandırılacak bu geniş ve modern yolun bütün hemşehrilerimize hayırlı olmasını diledi.