Başkan Toku,maaşların enflasyon karşısında eridiğini söyledi Başkan Toku,maaşların enflasyon karşısında eridiğini söyledi

Adıyaman il merkezinde bulunan bazı muhtarlıkları ziyaret eden AK Parti Adıyaman Milletvekili Avukat Mustafa ALKAYIŞ, muhtarlarımızın millet iradesinin tecelli ettiği ilk ve en temel basamak olduğunu, vatandaşlarımızın talep ve sorunlarının devletimizin ilgili ve yetkili mercilerine ulaşmasında kendilerine büyük görevler düştüğünü, bu yüzden muhtarlarımızın demokrasinin işleyişinde vazgeçilmez unsurlar olduğunu söyledi. ALKAYIŞ’a bu ziyarette AK Parti Adıyaman İl Başkanı Emrah BULUCU, Merkez İlçe Başkanı Ziya BAŞARAN ve AK Parti Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.
 
Milletvekili Alkayış, sırasıyla Varlık Mahallesi Muhtarı Halit KARAMAN, Musalla Mahallesi Muhtarı Hacı Bilal GÖKSU, Mara Mahallesi Muhtarı Necmettin BERKCAN, Alitaşı Mahallesi Muhtarı Hacı Mustafa İLİK ve Ulucami Mahallesi Muhtarı İbrahim POLAT’ı ziyaret ederek deprem sonrası mahallelerimizde başlayan çalışmalar ve bu çalışmalarda gelinen noktalarla ilgili olarak bilgi alışverişinde bulundu. Bilindiği üzere asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat depremlerinden sonra Adıyaman merkezi ve ilçeleri büyük oranda zarar görmüş, deyim yerindeyse Adıyaman’da taş üstünde taş kalmamıştı. Bu büyük felaketin hemen ardından Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimizin seferberliğiyle ilimizde yoğun bir çalışma, imar ve inşa faaliyetleri başlamıştı. Bu çalışmalar sonucu kalıcı konutlarımızın yapımı ve bunlardan bir kısmının tesliminin yanı sıra mahallelerimizde de yerinde dönüşüm faaliyetleri başlamıştır. Adıyaman’ın sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini, ilimizin inşa ve ihyası için durmadan çalıştıklarını belirten ALKAYIŞ, bu zorlu süreçte halkımızın göstermiş olduğu sabır ve anlayıştan ötürü kendilerine teşekkür etti.

Haber: Güncel Haber Merkezi