Valentines Düğün Salonunda yapılan kongreye MHP Adıyaman İl Başkanı Ali Önat, Çakırhüyük  Belediye Başkanı Miktat Çetin, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Sümer ve yönetim kurulu üyeleri, Yeni Besni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Arif İşitmen,  Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Haci Arslan, Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, Besni Muhtarlar Derneği Başkanı Haci Uçar, Besni Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Bülbül Ülkü Ocakları Başkanı Alparslan Türkeri ile partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından divan heyetinin başkanlığına Adıyaman Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Altın, katip üyeliklerine ise Çakırhüyük Belediye Başkanı Miktat Çetin ve Fevzi Öztürk getirildi.

Divan heyetinin seçiminin ardından faaliyet raporları okundu ve ibra edildi. Daha sonra konuşmalara geçildi.

İlk olarak konuşan MHP Adıyaman İlçe Başkanı Hamdi Arslan; ‘Öncelikle Milliyetçi ülkücü hareketin kurucu liderı merhum Başbuğ Alparslan Türkeş'i ve davamız için şehit olmuş ülkü devlerini rahmet ve minnetle anıyor aziz hatıralarını saygıyla selamlıyorum. bu kutlu görevi şahsıma ve yönetimime tekrar teslim eden liderimiz Doktor Devlet Bahçeli beyefendiye huzurlarınızda saygı ve şükranlarımı sunuyor cenabı Allah' tan sağlık sıhhat ve afiyet diliyorum kıymetli ülküdaşlarım göreve geldiğimiz günden beri önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben düsturuyla bizleri siyaset yapan liderimizin emrinde Türkıye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü, Türk Milleti’nin yüksek ülküsüne ulaşması için çalışıyoruz MHP ilçe teşkilatı olarak ilçe merkezi ve köylerimizde bütün seçim süreçlerinde başarıya ulaşmak için gece gündüz demeden elimizden gelen gayreti gösterdik, mevcut oyumuzun altına hiçbir zaman düşmedik büyük başarılar imza atmak için önümüzdeki 31 mart 2024 yerel seçimlerine en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Burada benim ve ekibimle birlikte partimizin her üyesine büyük görevler düşmektedir. Senlik benlik hesabını bırakarak omuz omuza partimizi bulunduğumuz bölgede en iyi seviyeye getirmek hepimizin boynuna borçtur. Bu duygularla sözlerimi bitirirken halı hazırda taşımakta olduğum bu bayrağı yönetimimle birlikte ileriye götüreceğime söz veriyor kongremizin ilçemize ve teşkilatımıza hayırlı olmasını diliyorum hepinizi Allaha emanet ediyorum’. dedi

MHP Adıyaman İl Başkanı Ali Önat yaptığı konuşmada; “Çok kıymetli protokolümüz basınımızın güzide temsilcileri, kıymetli emniyet güçleri, hanımefendiler, beyefendiler, ülküdaşlarım Besni, ilçe başkanlığımızın on dördüncü olağan genel kuruluna hepiniz hoş geldiniz, şerefler verdiniz. Üzerimizde bir selam var. Başta Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı liderimiz Sayın Doktor Devlet Bahçeli Beyefendi'nin hepinize selamlarını, muhabbetlerini getirdik. Sizlere çok selamları var Kıymetli misafirler değerli dava arkadaşlarım hareketimizin bugünlere gelmesini gelmesinin bedelini kanlarıyla, canlarıyla ödeyen Ülkücü şehitlerimizi rahmetle, minnetle yad ediyoruz. Merhum Besni Ocak Başkanımız Hasan Gürbüz Beyefendi'ye partimizin yönetiminde geçmiş dönemlerde görev alan ülküdaşlarımıza rahmetle, yad ediyorum. Sevgili misafirler, Milliyetçi Hareket Partisi'nin kongreleri düğündür, toydur, bayramdır. Milliyetçi Hareket Partisi'nin kongrelerinde kaybeden yoktur, kazanan ülkücü hareket, milliyetçi harekettir. Dedi

Daha sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin mesajı okundu

“Türk milletinin beka ve hürriyet namusunu, devletin egemenlik ve güvenlik haklarını cesaretle savunuyorken şehit düşen kahramanlarımızı, aynı şekilde bir hilal uğruna şehadet şerbetinden içen ülkücü şehitlerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla anıyorum.

Bildiğiniz üzere 9 Ağustos 2023 tarihi itibariyle ilçe kongreleriyle başlayıp il kongreleriyle genişleyecek ve nihayet 14’ncü Büyük Kurultayımızın icrasıyla sonuçlanacak seçimli demokratik süreç inanıyorum ki partimizin haklı ve tarihi mücadelesine güç katacaktır. Öncelikle ilçe kongremizin huzur ve kardeşlik havasında geçmesi, karşılıklı saygı ve samimi diyaloglara sahne olması, 54 yıllık müktesebatımıza yakışan bir olgunlukla gerçekleşmesi hepinizden beklentimdir. Bu duygu ve düşüncelerle kongremizin hayırlı olmasını bahusus temenni ediyor, hepinize başarılar diliyorum.”

Konuşmaların ardından tek liste halinde gidilen seçimde delegeler oy kullandı. Yapılan seçimde Hamdi Arslan yeniden ilçe başkanlığına seçilerek güven tazeledi..

DSC_0551DSC_0551

DSC_0545

Asfalt yola çimento döken sürücü tepkilere neden oldu Asfalt yola çimento döken sürücü tepkilere neden oldu

DSC_0566

DSC_0573

DSC_0599

DSC_0580

WhatsApp Image 2023-09-18 at 14.41.50