Sıtkı Usta’nın tatlıları, başta büyükelçiler olmak üzere Amerika, Kıbrıs, Fransa, İngiltere, Endonezya, Katar, Kuveyt, İsviçre, Suudi Arabistan ve birçok Avrupa ülkesinden, özellikle Almanya’dan büyük talep görüyor.

Diyarbakır’da 9 şube ve Ankara Çukurambar’da 1 şube ile toplamda 550 çalışanı bulunan Sıtkı Usta, hem yurt içi hem de yurt dışında geniş bir müşteri kitlesine hitap ediyor. Sıtkı Usta, özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve TBMM’den gelen yoğun siparişlere özel muhafazalar içerisinde tatlı gönderiyor. Bu özel muhafazalar sayesinde tatlılar, uzun yolculuklar ve iklim değişikliklerinden etkilenmeden tazeliklerini koruyor.

Sıtkı Usta, elde ettiği başarılarla da dikkat çekiyor. Altın Toprak ödülü ile Diyarbakır’ın en iyi tatlı-pasta ödülüne layık görülen Sıtkı Usta, ayrıca İstanbul’da düzenlenen Best of City Awards programında 2019 yılında Yılın Tatlıcısı ödülünü kazandı.

İzmir Gazze ile kardeş kent olacak İzmir Gazze ile kardeş kent olacak

Sıtkı Usta’nın tatlıları, sadece Diyarbakır ve Türkiye genelinde değil, uluslararası arenada da büyük beğeni topluyor. Müşteri memnuniyeti ve uluslararası tanınırlıkla birlikte, Sıtkı Usta’nın başarıları ve tatlılarının lezzeti daha da geniş kitlelere yayılmaya devam ediyor.

Kaynak: iha