2023 üniversite yerleştirme sonuçlarına göre 86 öğrenci ülkemizin güzide üniversitelerinin seçkin bölümlerine yerleşti.

Okul aile birliği tarafından yapılan açıklamada; bu yıl mezun olan öğrencilerimizin 4 yıllık eğitim öğretim hayatları düşünüldüğünde pandemi ve deprem gibi zorlu süreçlerden geçtikleri hepimizin malumudur. 6 Şubat depremi neticesinde de bazı başarılı öğrencilerimizin nakil alarak il dışındaki başka okullara kayıt aldırmasına rağmen mevcut öğrencilerimizle hatırı sayılır bir başarı elde ettik. Bu başarıda öğrencilerimiz kadar okul idareci ve öğretmenlerimizin gayretleri de takdire şayan bir çaba olarak adeta zihinlerimize kazındı. Bu başarı depremden etkilenmiş insanımız ve eğitim öğretim camiası için çok önemli bir teselli vazifesi gördü. Depremin yaralarını sarmada insanımıza bir nebze de olsa moral motivasyon sağladı.

202Okul müdürü Şükrü Karadeniz: "Besni eğitiminin gururu olmayı kendine şiar edinen okulumuz başarı çıtasını yükseltmeye devam ediyor. Her yıl yaz tatillerinde açtığımız destekleme ve yetiştirme kurslarına ilave olarak ilk defa bu ara tatilde 12. sınıf öğrencilerimizi pansiyonumuzda kampa aldık. Çok verimli geçen kampın bittiği gün sabaha karşı öğrencilerimiz 6 Şubat’taki asrın felaketiyle karşı karşıya kaldılar. Bu süreçte müfredattaki konular büyük oranda bitirilmişti. Karşı karşıya kaldığımız bu zorlu süreçte veli, öğrenci ve öğretmen iletişimini daha da güçlendirerek öğrencilerimizin yanında olduk. Yapılan çalışmaların sonucunda elde ettiğimiz başarılar hepimizi motive etti.

Bu büyük başarıda öncelikle ilçemize verdiği desteklerin yanı sıra Besni Fen Lisesine çok seçkin bir okul binası kazandıran, bilgisayar ve robotik kodlama atölyesi kuran ve öğrencilerimizi her ihtiyacında destekleyen hayırsever Ali Erdemoğlu başta olmak üzere Erdemoğlu Ailesine, desteklerini her zaman gördüğümüz Kaymakam Çağlar Partal’a, güler yüzü ve yüksek enerjisi ile Milli Eğitim Müdürümüz  Mehmet Demirel’e, her türlü fedakarlığı ortaya koyan idari ekibimize ve yaz tatilleri de dahil görevinin başında olan, dinlenme zamanlarında bile öğrencilerinin her daim destekçisi olan değerli öğretmen arkadaşlarıma, bizimle birlikte hareket eden velilerimize çok teşekkür ederiz. Hedeflerini her zaman yüksek tutan öğrencilerimizi de okul olarak canı gönülden tebrik ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de eğitimde söz sahibi olan ilçemiz Besni için ve 21. yüzyılda lider ülke Türkiye için gece gündüz demeden çalışmaya ve bu amaca hizmet eden öğrenciler yetiştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

WhatsApp Image 2023-10-05 at 16.38.55

Haber : Mustafa Peşket

Plaka hırsızları kıskıvrak yakalandı Plaka hırsızları kıskıvrak yakalandı

#besni haberleri

#besni son dakika