Kaymakam Çağlar Partal, “İlçemizde hafta boyunca devam eden aşırı yağmur nedeniyle barınma sorunu yaşayan vatandaşlarımız için resmi kurumlarımızı hazır hale getirdik, dedi.

Konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Kaymakam  Partal, “Aşırı yağış nedeniyle çadırda kalan ve barınma sorunu yaşayan vatandaşlarımız için resmi kurumları açtık ve yağışlar geçene kadar buralarda kalabilirler dedi.

Sağanak yağışın oluşturabileceği tüm olumsuzlukları bertaraf etmek için çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirten Partal, çadırda kalan vatandaşlarımızın yoğun yağışlardan dolayı son durumları hakkında incelemelerde bulunmaya devam ediyoruz. Ekiplerimiz gece boyunca hem merkez hem de köy ve beldelerimizde yaşanabilecek olumsuzluğa anında müdahale edebilmek için hazır halde beklemekteler.

Yağışların çok kuvvetli olacağına dikkat çeken Kaymakam Partal, bugün başlayan sağanak ve gök gürültülü yağışların, il genelinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Vatandaşlarımızın sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmasını önemle hatırlatıyoruz." Dedi.

Şanlı zaferin 108. yılı Besni’de kutlandı Şanlı zaferin 108. yılı Besni’de kutlandı

Vatandaşlarımız acil durumlar ve yaşanabilecek olumsuluklar için kolluk birimlerimize ulaşabilirler