Ülkemizde meydana gelen deprem felaketi sonrasında Besni’ye dost eli uzatan kardeş şehir Almanya’nın Troisdorf şehrinden gelen yardımlar özellikle çocukların yüzünü güldürdü.

Besni Kaymakamı Çağlar Partal, Metropol İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Melih Meriç, Troisdorf Dernek Başkanı Haci Arslan ve beraberindeki heyetle incelemelerde bulunan Ali Erdemoğlu, yapılan yardımlar nedeniyle Torisdorf Belediyesine bir kez daha teşekkür etti.

Besni MHP Seçim Karargahı Açılışı Yapıldı Besni MHP Seçim Karargahı Açılışı Yapıldı

Depremin hemen ardından Ali Erdemoğlu’nun girişimleri sonucu, Troisdorf’ tan 80 kişilik 4 adet sahra çadırı,  bin FFP2 maskesi, 100 gıda kolisi yardımı Besni’ye gönderilmişti.

Çadırkente kurulumu tamamlanan 4 adet sahra çadırı çocukların eğitim yuvası oldu. Kurulan çadırlarda çocuklar için eğitim sınıfları, sosyal aktivite ve spor alanları oluşturuldu.

Erdemoğlu eğitim çadırlarının ardından çadırkenti de ziyaret ederek, vatandaşlarla birebir ilgilendi. Vatandaşlarla görüşen Erdemoğlu, ihtiyaç ve eksikler konusunda vatandaşların taleplerini dinleyerek çeşitli yardımlarda bulundu.