BESNİ NÖBETÇİ ECZANE 24.09.2023 BESNİ NÖBETÇİ ECZANE 24.09.2023

Besni İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekim İbrahim Halil Karadeniz “kısmet kesimhanesinde sağlıksız etlere izin verilmiyor.” dedi.

Besni ilçe Mezbahanesinde görevli Besni İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde Görevli Veteriner Hekim İbrahim Halil Karadeniz, Kaçak kesimin önüne geçtiklerini tüm giriş çıkışlara İp’li güvenlik kamera sistemi kurulduğu bu vesile ile mezbahaneyi 7/24 izleme imkanlarının olduğunu, ayrıca kesimhaneleri ki tüm metal yüzeyler ve duvarların boyanarak yenilendiğini, sağlıksız karkas ve sakatata asla müsaade etmediğini belirtti.

Karadeniz, Kesime gelen Hayvanların kesim öncesi ve sonrası düzenli olarak muayene edildiğini ve sağlığa uygun olan karkasların mühürlenerek tüketime sunulduğunu, sağlığa uygun olmayan karkasların ise dezenfekte edilerek imha edildiğini belitti. Besnili hemşerilerimizin et alırken karkas üzerinde mühür olduğuna dikkat etmesi gerektiği işlenmiş et ve et ürünleri (hazır kıyma, kuşbaşı, onay numarası olmayan sucuk vs) kesinlikle almamaları gerekiyor. Mühürsüz karkas gördükleri taktirde gıda şikayet hattı Alo 174’ü, Belediye Zabıta ekipleri ve İlçe Tarım Müdürlüğüne gelerek şikayet etmeleri konusunda uyardı.