PTT şubesinin hem vatandaşlara daha hızlı hizmet vermek hem de adliyenin iş yoğunluğunu hafifletmek amacıyla açıldığı belirtildi.
 Törende konuşan Kahta Cumhuriyet Başsavcısı Nurullah Şahin, “Son dönemde 6 Şubat depremlerin etkisiyle de Kahta'da ciddi bir nüfus artışı oldu. Bu nüfus artışına bağlı olarak hem adliyemizde, hem Cumhuriyet başsavcılığımızda hem de mahkemelerimizin iş yükü arttı. 2022 yılında Cumhuriyet Başsavcılığımızca bin 146 soruşturma dosyası yürütülmüşken, bu sayı 2023 yılında 4 bin 574'e yükselmiştir. Buna bağlı olarak adliyemizden çıkarılan tebligat sayısında da olağanüstü bir artış yaşandı. Bu nedenle adliye binamızda vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alması, personellerimizin daha iyi şartlarda hizmet sunması amacıyla uzun zamandır adliyemizde ihtiyaç olduğunu düşündüğümüz ve faaliyete geçmesi için yaklaşık 6 aydır uğraş verdiğimiz, PTT şubemizin açılmasıyla personellerimizin hem emek ve zaman kayıpları azalacak, hem de adli işlemler de hızlanacaktır. Açılan PTT şubesinde tüm işlemler yapılabilecek olup vatandaşlarımız da burada hizmet alabileceklerdir” dedi.
Yeni açılan PTT şubesinin hayırlı olmasını dileyen Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin ise, adliyede yapılacak olan iş ve işlemlerin, yargılanma faaliyetlerinin hızlanması açısından fayda sağlayacağını söyledi.
 Açılış törenine Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, Kahta Cumhuriyet Başsavcısı Nurullah Şahin, hakimler, savcılar, PTT Adıyaman Başmüdürü, avukatlar,  kurum amirleri ve adliye personelleri katıldı.

BİLSEM'de bireysel değerlendirme uygulaması tarihi belli oldu BİLSEM'de bireysel değerlendirme uygulaması tarihi belli oldu

5Fc4D0F0 Adef 4Ecc 8D16 00992Fe3E68C

B84C620F 1Bfd 492F 85A5 25C6Eead8948