Tahmazoğlu, vatandaşlara misafir oldu Tahmazoğlu, vatandaşlara misafir oldu

İsrail’in Gazze yaptığı saldırılarda Filistin’de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı. Hamas'ın, İsrail'e karşı başlattığı 'Aksa Tufanı´ operasyonuna destek için sloganlar atıldı  İsrail bayrağı yakıldı.

Besni Sivil Toplum Kuruluşları Platformunun yaptığı basın açıklamasında; Değerli basın mensupları, değerli  Müslümanlar çevresi mübarek kılınan Mescid-i Aksayı bağrında taşıyan, Peygamberimizin İsra yolculuğunun ilk durağı olan, Hz. Ömer'in, Selahaddin-i Eyyubi'nin, Yavuz Sultan Selim'in ve Sultan Abdulhamit Han'ın bizlere emaneti olan kutsal şehir Filistin, terör ve işgal devleti İsrail'in bombardımanı altında, dünyanın gözü önünde planlı bir şekilde haritadan siliniyor.

Şairin dediği gibi:

Filistin yengeç kıskacında.

Çoğu müslüman kafir yanında.

Yaslanmış yastıklara,

Sonunu beklerler filmin.

Yaşlı dünya çok barbarlıklar gördü. Ancak, 21. yy'ın kendine özgü misket bombalı, fosfor bombalı, gaz bombalı saldırılarına, insanlığın çağ atladığı zamanlarda şahit oluyor.

İşgalci İsrail ve hamisi ABD Filistin'de mazlum insanlara karşı şiddet kullanmak suretiyle devlet terörü işlemektedirler. Sivil-asker ayrımı yapmadan yerleşim yerlerini imha etmekte, çocuk, kadın yaşlı, genç olmak üzere yüzlerce masum insanı katletmektedirler.

Biz müslümanlar için Kudüs anadır, Kudüs yâr'dır, Kudüs namustur. Yüzyılı aşkın bir süredir namusumuza na mahrem eli değmektedir. İki milyarı aşkın müslümanlar olarak bu ayıp hem bu dünyada hem de ukbada bize yetecektir.

Özgür (!)dünyanın sessizliğinde evleri başına yıkılan, milyonlarcası sürgün edilip 80 yıldır muhacirliğe mahkum edilen, kutsallarına sövülen, yaşlısına kadar darp edilip gençlerinin ömrü  zindanlarda  heba edilen, kadınına el uzatılan bir milletin, özgürlüğü için mücadele etmesinden daha doğal ne olabilir .Besni'li Filistin sevdalıları olarak, her gün peyderpey katledilen, evleri başlarına yıkılan, Şehirleri bombalanan, Mescid-i Aksa'da ibadet yapmaları engellenen Mazlum Filistin'li kardeşlerimizin, vatan ve namuslarını savunmak için başlattıkları haklı direnişlerini destekliyoruz.

Vicdan sahibi herkesi ABD ve İsrail aleyhine tavır almaya, zulümlerini haykırmaya ve Filistin halkı ile dayanışmaya çağırıyoruz.

Bu onurlu direnişin, yahudi severler tarafından yıpratılmasına, başka taraflara çekilmesine asla müsade etmeyeceğiz. Zira "her şey bittiğinde hatırlayacağımız şey; dostlarımızın sessizliği ve bu davaya ihaneti olacaktır.Bu düşüncelerle şehit olan kardeşlerimize Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz'' dendi.

MEMURSEN BESNİ TEMSİLCİLİĞİ

İHH  BESNİ TEMSİLCİLİĞİ

MEDENİYET DERNEĞİ BESNİ TEMSİLCİLİĞİ

İYİLİK YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ BESNİ TEMSİLCİLİĞİ

HAYRAT VAKFI BESNİ TEMSİLCİLİĞİ       

BESNİ DOLUNAY DERNEĞİ

GÜL-DER BESNİ TEMSİLCİLİĞİ

ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ BESNİ TEMSİLCİLİĞİ

TÜGVA BESNİ TEMSİLCİLİĞİ

3-13

11-6

9-6

7-4

5-6

6-4

4-5

2-16

1-17

Haber : Mustafa Peşket