Tutdere: “Artık Adıyaman’da Gölbaşı’da Geleceğine Sahip Çıkacak” Tutdere: “Artık Adıyaman’da Gölbaşı’da Geleceğine Sahip Çıkacak”

Aile ve Gençlik Fonu Faizsiz Kredi başvuruları başlıyor. Genç çiftlere 150 bin TL İmkanı sunuluyor.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yeni evlenecek genç çiftlere yönelik faizsiz kredi verilmesini öngören Aile ve Gençlik Fonu başvurularının 15 Şubat'ta başlayacağını açıkladı. Bu fon, ilk defa deprem bölgesinde uygulanacak ve daha sonra ülke genelinde genç çiftlere destek olmak amacıyla yaygınlaştırılacak.
Bakan Göktaş, yaptığı açıklamada, "Başvuruları e-Devlet aracılığıyla alacağız." ifadelerini kullanarak genç çiftlere sağlanacak bu özel kredinin detaylarını paylaştı. Faizsiz kredi programı, yeni evlenen çiftlere 150 bin TL tutarında bir kredi sunacak ve bu kredi ilk 2 yıl ödemesiz olarak verilecek, geri ödeme ise 4 yıl süreyle devam edecek.
Başvuruların 15 Şubat itibarıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi web sitesi olan "aile.gov.tr" üzerinden e-Devlet aracılığıyla alınacağını belirten Bakan Göktaş, bu programın deprem bölgesinde aile kurma yolunda ilk adımı atacak gençlere yönelik bir destek olduğunu vurguladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 14 Mayıs 2023 Genel Seçimleri öncesi açıkladığı bir diğer önemli vaat olan faizsiz evlilik kredisi, genç çiftlere ekonomik bir destek sağlamayı amaçlıyor. Kredinin, çiftlere maddi rahatlık sunmasının yanı sıra, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden çeşitli hizmetlere de erişim imkanı tanıması bekleniyor.
Aile ve Gençlik Fonu'nun bu uygulamasıyla genç çiftlere ev kurma sürecinde finansal destek sağlanırken, aile bütünlüğünü korumaya yönelik çeşitli programlar da desteklenecek. Program, Gelir Tamamlayıcı Aile Destek Sistemi ile uyumlu bir şekilde işleyerek, genç çiftlere ekonomik ve sosyal anlamda güçlenmeleri için önemli bir adım olacak.
 

Kaynak : PHA