2024-DUS Diş Hekimliği, ALES Sınavları İçin Sınav günü Açık 2024-DUS Diş Hekimliği, ALES Sınavları İçin Sınav günü Açık

Doğan, mesajında, Çanakkale Zaferi'nin Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun temellerinin atıldığı, Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Alevi, Sünni gibi Türkiye'nin çeşitliliğini temsil eden asil evlatlarının birlikte yazdığı kahramanlık destanı olduğunu vurguladı.

Engin Doğan, “Türkiye'nin asil evlatları, geri dönmeyi hiç düşünmeyerek, Çanakkale'de kahramanca bir destan yazmıştır. Bu zafer, milletimizin birlik ve beraberlik içinde neler başarabileceğinin en büyük kanıtıdır,” dedi ve Çanakkale Zaferi'nin, dünyada eşsiz bir zafer olduğunu belirtti.

CHP Adıyaman İl Başkanı Doğan, “Bu duygu ve düşüncelerle; dünyada eşsiz bir zaferi bizlere armağan eden başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor, Çanakkale Zaferimizin 109. yılını kutluyorum. Bu ülke size minnettar,” ifadelerini kullandı.

Doğan, mesajını, Çanakkale Zaferi'nde ve Türkiye'nin bağımsızlık mücadelesinde canlarını feda eden tüm şehitlere ve kahraman gazilere duyulan sevgi ve saygıyı ifade ederek tamamladı: “Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehitlere Cenâb-ı Allah’tan  saygı ile yad ediyorum.” dedi.