İHH Besni Teşkilatı olarak bir dizi yardım dağıtımı için Suriye'nin İdlib kentindeki çadır kamplara gittik. Gördüğümüz manzara içler acısıydı. İnsanların evsiz, giyecek elbiselerinin, ayakkabılarının olmadığını gördük. Neyrab bölgesinde güvenlik sıkıntısının da olduğunu gördük. İdlib merkezinde kiralar 2 bin ₺ civarıyken, Neyrab'ta 50-60₺ . Bunun sebebi şehrin 500 m. ilerisinde rejim güçlerinin olması ve can güvencelerinin olmaması.

Onların halini anlamak için onların çektiği sıkıntıları çekmemize gerek yok. Biraz empati kurarsak, sanıyorum mesele daha iyi anlaşılacaktır. Hepsinden önemlisi orada yaşayan insanların yiyecek ekmeklerinin olmadığını gördük.

İHH, hayırseverlerin yardımlarıyla ihtiyaç sahiplerinin gıda, barınma, sağlık gibi ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Gıda yardımlarının en önemlisi un. Hayırseverlerin bağışladığı unlar, Reyhanlı, Kilis ve Suriye içerisindeki mobil fırınlarda sıcacık ekmeklere dönüşüyor. Her gün on binlerce ekmek on binlerce ailenin sofrasına ulaşıyor.

Suriye'nin birçok bölgesinden İdlib'e göç olmaktadır. İnsanlar evsiz, yiyecek bulamıyorlar. Zaten iş yok.  Dünyada da duyarlılık azaldı. Fırınlarda yeterince un kalmadı. Şu anda buradaki halkın yiyeceğe ihtiyacı var. Özellikle una ihtiyaç var.

Biz de ilçe yönetimi olarak genel merkezimizin bu kış başlatmış olduğu "İyilik Soğuk Geçirmez" sloganıyla un yardımı kampanyası başlattık. Bağışladığınız un, mazlumları bir sofra etrafında topluyor, yetimlere yalnız olmadığını hissettiriyor. Un bağışı yapın, iyiliğiniz yüzlerce kişiye ulaşsın.

İrt. 05355653829