Konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Kılınç şu ifadelere yer verdi, “ Her zaman üyesi olmaktan onur ve gurur duyduğum partimin 4 yıllık başkanlığım zarfında, bir çok sosyal projelerim ve çalışmalarım il ve ilçe nezdinde halkımız tarafından takdirle karşılandı.

Ülkemiz ve partimiz için çok önemli olan bu seçim de, toplumun her kesiminden oy alacağımı düşünüyorum. tüm bölgelere hitap eden ticaretimden dolayı kurmuş olduğum sosyal ilişkiler nedeniyle farklı kesimlerden, farklı bölgelerden çok büyük oranda destek bulacağımı, Genç ve dinamik yapım ile gençlerimizin desteğini yüksek oranda alacağımı düşünüyorum. Adıyaman partimiz açısından Güneydoğuya açılan kapıdır. Bu sorumluluk ve hassasiyet ışığında partime ve memleketime önemli katkılar sunacağımdan dolayı 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimler için aday adayıyım. Yapılacak olan seçimde partimizin iktidar olması, genel başkanımızın Cumhurbaşkanı seçilmesi için partililerimizle birlikte bölgemizde çalmadık kapı sıkmadık el kalmayacak.” Dedi.

HAKAN KILINÇ ÖZGEÇMİŞ

Sümer, “Hastanemizdeki Başarılı Projeleri MR Cihazı ile Taçlandırdık Sümer, “Hastanemizdeki Başarılı Projeleri MR Cihazı ile Taçlandırdık

1976 Yılında Adıyaman’da doğdum. İlk, orta ve lise tahsilimi Adıyaman da tamamladım. 1997-1998 yılında Fırat Üniversitesi öğrenimimi yarıda bırakıp, vatani görevimi yaptıktan sonra genç yaşta ticaret hayatına atıldım. Halen Anadolu Üniversitesi işletme bölümü öğrencisiyim. Şu anda ticaretle uğraşmaktayım.

1997 Yılında üniversite de okurken gençlik örgütlenmelerinde bulunarak aktif siyaset başladım.

Partimizin yerel ve genel tüm seçimlerinde üye sıfatıyla aktif olarak görev yaptım. 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan seçimlerde 4. Sıra, 24 Haziran 2018 seçimlerinde 2. Sıra milletvekili adayı oldum.

2 Dönem Besni ilçe başkanlığı görevinde bulundum. Partimizin 35., 36. Ve 37. Olağan kurultaylarında kurultay delegesi olarak görev yaptım. Kurultay delegeliği görevim devam etmektedir.

Bu görevlerimin dışında ilimizde ve ilçemizde birçok sivil toplum kuruluşlarında ve derneklerinde aktif olarak çalışmaktayım.