Emre; "Bugüne Kadar İşini Yapan Hiçbir Taşeron Kardeşimizin İşine Son Vermedik"

Besni Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre, sosyal medyada bazı hesaplardan Belediye personelleri ile ilgili olumsuz algı oluşturmaya yönelik, emekçi üzerinden siyasi rant sağlamayı amaçlayan, personellerinde kaygı ve endişe oluşturmaya yönelik bir takım maksatlı açıklamaları üzülerek öğrendiğini söyleyerek açıklamada bulundu.

Emre; "Bugüne Kadar İşini Yapan Hiçbir Taşeron Kardeşimizin İşine Son Vermedik"
Güncel Ajans
Güncel Ajans
04 Şubat 2021 Perşembe 12:02

Besni Belediyesi personeliyle bugüne kadar en küçük bir sorunlarının bile olmadığını söyleyen Başkan Emre; "Öncelikle herkesin şunu bilmesini isterim ki, bizim personelimizle göreve geldiğimiz günden bugüne kadar en küçük bir sorunumuz olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. Fitne çıkartmak isteyenlerin hesabı dün olduğu gibi bugünde kendilerini bulacaktır. Seçim öncesi söylediğimiz gibi çalışan işini yapan kardeşlerim benim başımın üstündedir. Bugüne kadar işini yapan hiçbir taşeron kardeşimin işine son vermedim, personelime siyasi gözle bakmadım. Oysa ki 2014 seçimlerinin hemen akabinde belediyeden kaç kişinin işten çıkarıldığını tüm Besni halkı bilmektedir. Bugün işine devam eden hiçbir taşeron, işinden çıkarılmadığı halde çığırtkanlık yapanların o dönemin yöneticileri oldukları, o dönemin idarecileri ile siyasi ortaklıklar yaptıklarını herkes bilmektedir. O gün sessiz kalanlar, bugün hiçbir personel çıkarılmadığı halde neden bağırdıkları ve hangi amaca binaen açıklamalar yaptıkları milletimiz tarafından bilinmektedir.

Belediyemizi, personelimize vereceğimiz zam üzerinden ithama kalkanlar bilgi cahili ve art niyetli kişilerdir. Biz Besni Belediyesi taşeron personelimize, bölgemizde hiçbir ilçede verilmeyen maaş zammını vermişken 3 çocuklu evli personelimiz 3700 TL, bekar personelimiz 3250 TL maaş alacakken, kendi yanında çalıştırdıkları personele asgari ücreti dahi vermeyen bu şahıslar bugün sosyal medyada bizi tenkide cüret etmektedirler. Herkes şunu bilinsin ki personelimle arama ne bir sendika, ne bir kurum, nede bir şahsı koymayacağım. Verdiğim zammı birilerinin demesi veya baskısıyla değil, kendi irademiz ve kararımızla verdik. Bu dan sonraki tavrımızda bu olacaktır.

Herkes şunu çok iyi bilsin ki Besni Belediyesi facebook hesapları üzerinden yönetilmedi, yönetilmeyecektir.

Son 2 yıldan beri yaptığımız hizmetleri, hazmedemeyen, Erkenek içme suyunu çekemeyen, millet bahçesini, su gözü mesire alanını, değirmen çayı Hidro Elektrik santralini, 100 bayanı istihdam ettiğimiz halı atölyemizi, 60 gencimizi istihdam ettiğimiz tekstil atölyemizi, açtığımız rehberlik araştırma merkezi, sosyal uyum merkezi, sosyal yardım çadırı, destek kart uygulamamızı ve daha sayamadığım onlarca işi ve bu sene yapacağımız 15 Temmuz alt ve üst yapı işi, 1.5 kW GES santrali, cirit meydan mahallesi kentsel dönüşüm ihalesi, yeni adliye ihalesi ve birçok işi hazmedemeyen ve eleştirecek yer bulamayanlar, ucuz hesaplar peşine düşmüş durumdalar.

Tatil veya gezmek için değil, belediyemiz ve Besni'miz için Erzurum'a gittik. Erzurum Belediyemizden Besni'mize kilit ve parke taşı imalat makinesi, beton mikseri ve cenaze aracı kazandırdık. Biz bu amaç doğrultusunda çalışırken bu hesaplar belediyemize ve bizlere zarar vermeye gayret göstermektedirler. Ne yaparsanız yapın bizi Besni'ye hizmet sevdamızdan vazgeçiremeyeceksiniz.

Buradan tüm halkımıza şunu ifade etmek istiyorum, bu art niyetli kişiler bizi yıldırmadığı gibi sizleri de ümitsizliğe sevk etmesin. Besni Belediyesi kurumsal bir yapıdır ve bu yapıda hukuk kuralları geçerlidir" ifadelerine yer verdi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.