banner178

banner179

banner180

banner181

banner183

banner184

banner185

banner186

banner187

banner189

banner191

Aysel Erdemoğlu Anadolu Fen Lisesi Açılışı Törenle Gerçekleştirildi

Açılış törenine, Açılışa, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Gaziantep Valisi Davut Gül, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Besni İlçe Kaymakamı Çağlar Partal, Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Gaziantep Miletvekili Bayram Yılmazkaya, Adıyaman il Jandarma Komutanı Albay Ferdi Erbakıcı, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Merinos Halı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, Quick Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu, Erdemoğlu Ailesi üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri, STK temsilcileri, Kurum Amirleri muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

GÜNCEL 01.10.2022, 22:51 01.10.2022, 23:14 Eyüp
907

24 Derslikli Aysel Erdemoğlu Anadolu Lisesi açılış konuşması Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu yaptı.

Erdemoğlu konuşmasında, “Şimdi biz babamazın açtığı yolda Besni ilçemizin her ihtiyacında ama her ihtiyacında var olduğumuzu gösterdik. Bundan sonra da imkanlarımız ortamında var olduğumuzu göstereceğiz. Bunu bilmenizi isterim, öncelikle bu okulumuzun Besnimize hayırlı uğurlu olmasını diledikten sonra önümüzdeki yıl eğitim ile ilgili 2 yıllık yüksek okulumuzu hayırlısı ile inşallah bitirip eğitim ve öğretim için hizmete açacağız.

FAKÜLTE VE YÜKSEKOKULA YENİ BÖLÜMLER AÇILMALI

Burada rektörümüzden bir ricamız var Türkiye’nin sanayisinin ara eleman sıkıntısı var. Bu 2 yıllık okulumuzda gerek makine gerek elektirik gerek elektronik gerek bilgisayar ve diğer konularda Besni ilçemizde hızlı bir şekilde açıp önümüzdeki sene Türkiye’nin ara eleman işinde bu bölümleri açarak hem Besni’mize öğrenci kazandırmasını rica ediyoruz hem de bu bölümlerin açılmasını Sayın rektörümüze rica ediyoruz.

CUMHURİYETİNİN  100. YILI ÖNÜMÜZDEKİ YIL 6 OKUL AÇACAĞIZ

Önümüzdeki yıl Türkiye Cumhuriyetinin  100. Yılı önümüzdeki yıl 6 okulu açacağız inşallah. Bunlardan 1.si Adıyaman’da, diğeri Yüksek Okulumuz Besni’de, 3 tanesi G. Antep’te, 1 tanesi de Trabzon’da olmak üzere 6 okulu ülkemizin 100. Yılı kutlanması töreninde ülkemize katkıda bulunacağız.

ORGANİZE SANAYİDE TRAFO VE ENERJİ NAKİL HATTI BİR AN ÖNCE TAMAMLANMALI

Sanayi noktamıza gelirsek Organize Sanayimizi elektirik sorunları çabalara rağmen şuana kadar çözülmedi ama çözüm yolunda ilerlediğini biliyoruz. Ancak bunun hızlandırılarak hızlı bir şekilde Besni organize sanayide yüksek ödenen ücretlerin olması gereken seviyelere gelmesini hızlı bir şekilde bekliyoruz. Sayın Valim bu konu ile çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürüyor biraz daha destek verirse daha çabuk olmasını rica ediyoruz. Çünkü şuanda Organize Sanayi bölgemizde Besnimizden  yaklaşık 1350 kişi çalışmaktadır. Önümüzdeki yıl bu rakamların iki binleri geçeceğini söyleyebilirim ama asıl hedefimiz bunlar çözülüp yeni Organize Sanayimiz yapıldıktan sonra Besnimizde en az 5 bin kişinin istihdam edildiği bir Organize Sanayi olmasını istiyor bekliyor ve desteklerinizi bekliyorum Sayın Valim.

4-5 BİN ÖĞRENCİNİN OKUYACAĞI YÜKSEK OKUL VE ÜNİVERSİTE HAYAL EDİYORUZ

 Yüksek okul ve üniversite önümüzdeki 8 yıl içerisinde 4 bin ve 5 bin öğrencinin okuyabileceği kampus haline getireceğiz. Bu konuda Sayın Rektörümüzden rica ediyorum bizlere bu konuda ne gerek düşerse tamamında varız.

300 DÖNÜM ALANI AĞAÇLANDIRACAĞIZ MERİNOS ORMANI YAPACAĞIZ

Çevremize baktığımız zaman Sayın Valimizin destekleriyle Merinos Fabrikasının arkasında 300 dönüm orman alanı bize yapmak için uğraşıyor tahmin ediyorum birkaç aya kadar bitecek .

Bittiği noktasında biz Besnimize 300 dönümlük  Besni Merinos Ormanı yapacağız. Bu konunun devamında Besni umutları içerisinde ne kadar orman yapılacak alan varsa hepsini değerlendirmeyi düşünüyoruz. Yeşil Besni diye bir proje başlatmıştık. Başladı ondan sonra işler aksadı Belediye Başkanımızdan bunu tekrardan gündeme getirmesini Besni’de 1 metre dahi  boş yere ağaç dikilmesine öncü olmasını özellikle rica ediyorum.

KOOPERATİF KURARARAK ÜRETİCİ KADINLARIMIZI DESTEKLEYECEĞİZ.

Besni’deki tarımla, kooperatifle uğraşan bayan arkadaşlar, Gölbaşı’nda ve Oyratlı köyünde uğraşan bayan arkadaşlarımızla dün bir görüşme yaptık. Köylünün, üreticinin ürününü alıp, işleyip tüketiciye kadar gelme durumunu üstlenme görevini hissettik. Çünkü burada köylülerimiz üretiyor ama alması gereken haklarını alamıyor. Üretici ile tüketici arasındaki fiyat makası başkalarında kalıyor. Şimdi biz ise bunu kooperatif kurarak ona öncü olarak aradaki kar marjını kendi çiftçimize verme hedefindeyiz. Bunu yapmaya başladığımız zaman herkes üretmeye ve kalkınmaya başvuracak. Çünkü son zamanlarda duyduğumuz,  Besninin en güzel  ve  değerli olan şeyi  dünyada bilinen şeyi Peygamber Üzümüdür Besni Üzümü olarak geçer. Son zamanlarda duyduğumuz kadarıyla Besni ilçemizde Peygamber üzümü bağlarının yerine hurmaların dikildiğini duyduk. Onun için bizim sahip olduğumuz gelenekleri gelecek nesillere taşımak adına bu olaya da el atacağız. Bu konularda bize de maddi manevi ne düşüyorsa yapmaya da hazırız. Çiftçilerimizin ve üreticilerimizin hak ettiği değeri aradakileri kaldırarak aldığı ve kalkındığı bir yapıyı bununla paralel olarak esnaflarımızı doğal olarak bu ticari hacimle güçlendiği bir Besniyi hayal ediyoruz. Bunu yapmak için de bize düşen her görevi yapmak için hazır olduğumuzu bilin isteriz. Ancak şunu belirtmeden geçemeyeceğim Japonların güzel bir atasözü vardır “Balık vereceğine balık tutmayı öğret”derler. Besnili hemşehirlilerlimden istediğim şudur balığı beklemesinler balık tutmayı öğrensinler. Balıklarını tutup yesinler hep birlikte kalkınalım, hep birlikte güçlenelim, hep birlikte gelişelim istiyoruz . Bölgenin süper İlçesi olsun istiyoruz Tek gayemiz bu başka gayemiz yok. Onun için saygı değer yengemin adına yaptırmış olduğumuz Aysel Erdemoğlu Anadolu Lisesinin Besnimize, Ülkemize, Devletimize hayırlı olmasını diliyor Erdemoğlu ailesi adına hepinize hoş geldiniz diyorum saygılar sunuyorum.” Dedi.

Erdemoğlundan sonra konuşan Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, “İnsanı insan yapan 2 değerli eser Eğitim ve Dini Tesisler Erdemoğlu Ailesini canı gönülden tebrik ediyorum. Cömert insan Allaha yakın olan insandır, cennete yakın olan insandır, halka yakın olan insandır. Erdemoğlu Ailesi bunu temsil ediyor. Yani doğandan mezara kadar herkese hitap eden eserleriyle gerek Besnimize, gerek İlimize ve ülkemize kıymetli bir değer iyi ki varsınız, iyi ki buradasınız iyi ki ülkemiz sizin gibi güzel bir aileye mensup sizleri saygıyla ve hürmetle selamlıyorum Allah sizden razı olsun Allah eksikliğinizi vermesin.” Dedi.

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, "Gurbette bütün Besnililer akrabadır aramızda kan bağı olmasa bile hep birbirimizi akraba olarak görürüz. Bende kan bağım değil ama kendilerini akrabam olarak hissettiğim için büyük onur ve gurur duyuyorum. Besni Erdemoğlu Ailesini artık hayırlara durmayacağını biliyorum ve hayırlara vesile olacağına inanıyorum. Cennettin anahtarını Allah bilir ama ben hep demişimdir. Rahmetli Mehmet Amca Allah da bilir cennetliktir. Çünkü insanın cennetini anahtarı kendisinin geride bıraktığı evlatları ve eserleridir. Öyle güzel evlatlar nasip etmiş ki öyle güzel eser bırakacak evlatlar nasip etmiş ki inanıyorum ki Mehmet Amca da huzur mahşeri cennettedir. Bu güzel okulları geçen senede Ali abinin Fen Lisesinin açılışına geldim, gördükçe yüreğimiz kıpır kıpır ediyor. Bu arada bu okuldaki öğretmen arkadaşlarıma da ve eğitimci arkadaşlarımdan da bir ricada bulunacam.  Bu irfan yuvasında öyle ahlaklı gençler yetiştirin ki sayın hocalarım yüreğinde Allah korkusu, utanma duygusu, vicadanı eksik olmayan çocuklar olsun. Yüreğine Atatürkü cumhuriyeti bilen çocuklar olsun yüreğine kadınının, kızının, bacısının kıymetini bilen onlara karşı şiddettin karşısında durabilen çocuklar olsun lütfen öyle evlatlar yetiştirsinler diyorum. Erdemoğlu ailesi böyle okullar açtıkça öğretmenlerimiz de böyle güzel evlatlar yetiştireceğinden eminim. Herkese teşekkür ederim sağolun.” Dedi.

Chp Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ise, “Değerli konuklar sevgili hemşerilerim eğitimin zorlu geçtiği bir süreçte her zaman bizi gururlandıran Erdemoğlu ailesinin Besni’mize böyle kıymetli bir eser kazandırması  bir kez daha bizi gururlandırmıştır. Gerçekten Anadolu’nun bütün kentlerine değer katan yapmış oldukları yatırımlarla gençlerimize iş imkanı sağlayan büyük istihdam imkanları yaratan ailemize hemşerilerimize Erdemoğlu holdingin başkanlarına yönetim kuruluna ne kadar teşekkür etsek azdır. Bir Adıyamanlı olarak Erdemoğlu ailesiyle gurur duyuyoruz onur duyuyoruz. İyi ki hemşerilerimizsiniz, iyi ki böyle kıymetli ailemiz var. Aysel Hanımefendi adına yapılan bu güzel okulda bu güzel eserde inşallah Atatürk ilke ve devrimlerine inanan Cumhuriyet’e sadık vatanına milletine bağlı çalışkan liyakatli gençler yetişecektir. Biz şuna inanıyoruz gençliği olmayan yetişmiş kadroları olmayan toplumların geleceği olmayacaktır. Bu nedenle bu anlayışla her fırsatta eğitim kurumları kazandıran Adıyaman’ıma Besni’mize eğitim kurumları kazandıran Erdemoğlu ailesine tekrar teşekkür ediyoruz. Bu lisemizin Besnimize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz inşallah bu yatırımların devamı gelecektir. Bu ilin milletveklili olarak Adıyaman’a ve Besni’ye çağrı yapmak istiyorum. Erdemoğlu çalışıyor bu eserleri bize kazandırıyor ancak bizlerinde bu eserlere sahip çıkmamız lazım bu eserleri geliştirmemiz lazım bu şekilde olursak daha çok büyüyeceğiz daha çok kalkınacağız. İbrahim Bey Besni adına buradan bir ufuk çizdi. Sayın başkanım sizin Besni ile ilgili hayalleriniz bizim hedeflerimiz olacaktır. Besni bölgesi de Adıyaman’da gerçekten kalkınmış gelişmiş yeşil bir Besni olacak. Bu konuda bizlere ne düşüyorsa yanınızda olacağız sizinle çalışmaktan hiçbir zaman geri durmayacağız ben bu eserin Besni’mize ve ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” Dedi.

Gaziantep Valisi Davut Gül ise, “Özellikle İbrahim beyi dinlerken o heyecanı herkes hissetti. Zenginlikle varlıklı olmak arasında temel fark şu. Bankanızda paranız varsa gayrimenkulünüz varsa varlıklı insanlarsınız. Ama bunu paylaşıyorsanız zenginsizin. Biz şahidiz Erdemoğlu Ailesi gerçekten varlıklarını paylaşan bir aile ben kendilerine teşekkür ediyorum. Besni için yaptıklarını görüyoruz. Gaziantep’te de yaptıklarını biliyoruz yaşıyoruz millet için devlet için ihtiyaç olan her konuda imkanlar ölçüsünde ellerini uzatıyorlar. Bu açıdan Gaziantep’te olmaları da bizim için bir şans. Özellikle hem kendi adlarına hem hanımefendi adlarına yapıyorlar. Bugün yapılan bu okulda gençlerimiz inanıyorum ki yeni Erdemoğulları olacak yeni Besnililer olacaklar Türkiye’yi daha ileriye taşıyacaklar. Bu vesileyle ben kendilerine bugün yalnız bırakmayan dostlarına ve Besnililere teşekkür ediyor hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” Dedi.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar ise, “Bende bu güzel günde hayırlı eserin açılışında aranızda bulunmaktan duyduğum memnuniyeti dile getirerek sözlerime başlıyor hepiniz saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Öyle bir aile ki temelleri çok sağlam kurulmuş. Erdemliliğin prensiplerini yazan bir babaya sahipler, mekanı cennet derecesi Âli olsun. Böyle güzel evlatlar yetiştirmiş ve bu evlatlar bugün Besni’mizin Adıyaman’ımızın Gaziantep’imizi birçok konuda sırtlamış özellikle eğitim yatırımları konusunda elini taşın altına koymuşlar ve bundan sonrada koymaya devam edecekler. Ne mutlu onlara ki kazandıklarını paylaşmayı biliyorlar. Bu erdemliliğe sahipler. Soyadlarıyla müsamma. Bu güzel eserin ilimize Besni’mize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Buradan güzel evlatlarımız bu memleketi daha ileriye taşıyacak. Biz 21.yy Türk yüzyılı olacak diyoruz. Onun içinde eğitilmiş gençler gerekiyor. Dünya ile yarışacak rekabet edecek teknikle, bilimle, ilimle yoğrulmuş gençler yetiştireceğiz inşallah. Ben çok çok teşekkür ediyorum kendilerine. İbrahim Bey’in söylediği birkaç söz üzerine bende kısa bir açıklama yapmak istiyorum.

İnşallah Kasım ayında ki törende 300 dönümlük alana birlikte ağaç dikeceğiz. Besni’mizin organize sanayisinin gelişmesi konusunda büyük bir adım attık. 3000 dönümlük alan şuanda organize sanayi alanı olarak tahsisi tamamlanmış, bürokratik işlemler hızla devam etmektedir. 3000 dönüm alanlık bir eklenti organize sanayi bölgesi alanı İbrahim Bey’in istediği istihdamı inşallah yaratacaktır. Diğer bir konu Besni’nin yeşillendirilmesi gerek bu konuda biz, gerek Kaymakam’ımız hepsini yerine getiririz. Bundan sonrada getirmeye devam edeceğiz.  Yeter ki onlar bu yardımlarını devam ettirsinlerki devam ettireceklerdir bundan eminiz. Onlar yaptıkça biz yollarını açacağız bu böyle devam edecek inşallah. Ben bu güzel okulumuzun temelinden bitimine kadar emeği geçen işçisinden amelesine, projesini çizen mühendisine katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum ve ismi burada yaşayacak Aysel Hanımefendiye sağlıklı,  sıhhatli bir yaşam diliyorum. Bu yatırımlara Erdemoğlu ailesi bizi alıştırdı. Geçen sene fen lisesini açtık bu sene Anadolu lisesini açıyoruz. Gelecek sene Besni yüksekokulunu ve Adıyaman’da 2 okulu aynı arazide açacağız. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu tür yatırımların devamını diliyorum Bensimize Adıyamanıma ve ülkemize bu tür hayırsever iş adamları rabbim nasip etsin.” Dedi.

Konuşmaların okulun açılışı yapılarak okul gezildi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Besni Belediyesi'nin Karla imtihanı sizce başarılı oldu mu?
Besni Belediyesi'nin Karla imtihanı sizce başarılı oldu mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 16 37
2. Samsunspor 16 28
3. Rizespor 15 26
4. Pendikspor 15 26
5. Keçiörengücü 15 26
6. Bodrumspor 15 25
7. Boluspor 15 25
8. Manisa FK 15 24
9. Bandırmaspor 15 24
10. Sakaryaspor 16 22
11. Altay 15 21
12. Adanaspor 15 18
13. Göztepe 14 18
14. Tuzlaspor 15 16
15. Erzurumspor 15 14
16. Altınordu 15 12
17. Ö.K Yeni Malatya 16 12
18. Gençlerbirliği 15 7
19. Denizlispor 15 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4
Namaz Vakti 09 Aralık 2022
İmsak 05:56
Güneş 07:23
Öğle 12:24
İkindi 14:54
Akşam 17:15
Yatsı 18:36