banner178

banner179

banner180

banner181

banner183

banner184

banner185

banner186

banner187

banner189

banner191

Atmalı Yöresel Ürün Pazarının Açılışı Gerçekleşti

Besni’nin Atmalı Beldesinde Girişimci Kadınların ürünlerini satacağı Yöresel Ürün Pazarı açıldı.

GÜNCEL 30.07.2022, 18:20 30.07.2022, 18:29 Eyüp
323
Atmalı Yöresel Ürün Pazarının Açılışı Gerçekleşti

Açılışa Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Fatma Öncü, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Adıyaman Milletvekili Yakup Taş, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Mehmet Turgut, Tut Kaymakamı Erkut Pamuk, Ak Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Besni Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Sümer, Adıyaman İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, Adıyaman Müftüsü Mehmet Taştan, Hayırsever İş Adamı Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, İl Tarım Müdürü Nurettin KIYAS, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Fehmi Çelik, Besni Belediye Başkanı Memet Emre, Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, Şambayat Belediye Başkanı Necdet Arıcı, Balkar Belediye Başkanı Orhan Orhan, Kesmetepe Belediye Başkanı Ali Yılmaz, Besni Belediyesi Meclis üyeleri, İl genel meclisi üyeleri, Meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının  temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Besni Kaymakamı Nazlı Demir konuşmasında: “Yaklaşık bir yıldır emek verdiğimiz deyim yerindeyse gecemizi gündüzümüze katarak kurduğumuz Atmalı Girişimci Kadınlar Kooperatifi ile birlikte canla başla çalıştığımız Atmalı Yöresel Ürün Pazarımızın açılışını gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Yaptığımız açılışta, kamu kurum ve kuruluşlarımızın değerli temsilcileri, Halk Eğitim Merkezimizin ve Aile Destek Merkezimizin emektar usta öğreticileri ve öğrencileri, Atmalı köyümüzün kıymetli vatandaşları, saymayı unuttuğum pek çok misafirimiz ve tabi ki her etkinlikte programda soğukta sıcakta kahrımızı çeken her daim yanımızda olan kıymetli basın mensuplarımız bizleri onurlandırdı.

Projemiz 2021 yılında yapılan ihale bedeline göre KDV dahil 2 milyon 136 bin Türk Lirasına mal oldu. Yaptığımız ilave harcamalarla beraber bugün yaklaşık 2 milyon 300 bin liralık   bir yatırımı kazandırmış olduk. Bu yatırımın yaklaşık 1 milyon 200 binini GAP İdaresinden 600 bin TL’sini hayırsever iş adamımız Ali Erdemoğlu’nun desteğiyle tamamladık kalan kısmını da sayın Valimizin destekleriyle İl Özel İdaremiz tarafından karşılandı.

Yapım aşaması tamamlandıktan sonra donatımı ile ilgili Ticaret Bakanlığımızın destek programı kapsamında bir desteği oldu. Ayrıca bugünde burada bizleri onurlandıran Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Bakanımız sağ olsun bizleri kırmadı. Bir talimatıyla gördüğünüz bu tesisteki dolaplarımızı raflarımızı çöp kutularımızı oturma banklarımızı bizlere gönderdi.

İlçemize ilimize ülkemize böylesine güzel bir tesisi kazandırmanın gururuyla emeği geçen destek olan yanımızda olan herkese çok teşekkür ediyorum. Kahramanlarım Atmalı Girişimci Kadınlar Kooperatifimizin yolu bahtı açık olsun, kazancı bol ve bereketli olsun inşallah.’’ Dedi.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar ise; ‘’Ne mutlu ki bize kadının elinin değdiği bir açılışta hep birlikte bulunmaktayız ve kariyerinde başarılı olmuş hanımefendiler ile bu açılışı yapıyoruz. Bu ayrı bir gurur verici. Ben öncelikle bu projede canla başla çalışan sayın kaymakamım Nazlı Hanıma çok teşekkür ediyorum geldiğinde kocaman bir tanıtım broşürü hazırlamıştı, masamın üzerine koydu şöyle bir baktım Allah Allah acaba yapabilecek mi diye içimden geçirdim ama yapamazsın yapılamaz da demedim hemen çalışmaya başlayalım dedim. GAP'a yazılarını yazdık GAP'ta sağ olsun Adıyaman için özel bir satır açıyor buradan GAP yetkililerine de çok teşekkür ederim. Birde bizim her türlü zorluğumuzda elimizden tutan arkamızda duran sayın Ali Erdemoğlu ve Erdemoğlu ailesinin kıymetli üyelerine özel bir teşekkür ediyorum. Bu projede de diğer projelerde de olduğu gibi bizleri, sayın kaymakamımızı ve  Besni’mizi yalnız bırakmadılar çok teşekkür ediyorum. Evet kadın elinin değdiği herşey çok değerli oluyor çok güzel oluyor burada çok güzel olmuş.

Bizim bir iddiamız var idealimiz var. Adıyaman’ı turizm kenti yapmak ve Adıyaman’ı tüm dünyaya tanıtmak. Adıyaman gerçekten bağrında dünya hazinelerini barındıran bir şehir. Sayın Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum biz ayrılarak değil birleşerek paylaşarak büyüyeceğiz. Gaziantep'le hareket ederek büyüyeceğiz, Şanlıurfa ile hareket ederek büyüyeceğiz. Biz onlardan ayrı değiliz biz bir bütünüz ve bir bütün olarak hareket edersek daha çok faydalı olacağız. Desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum inşallah bundan sonraki projelerimizde de onların desteklerini hararetle bekliyoruz.’’ Dedi.

Ahmet Aydın konuşmasında; ‘’Ben burada bu hanım dayanışmasından dolayı Nazlı Demir Kaymakamımıza Kooperatif Başkanımıza yine bölgemizin ablası Fatma Şahin hanımefendiye özelikle teşekkür ediyorum. Kadın dayanışmasının tam bir örneğidir bu çalışma. Herkesten tam destek oldu. Sanayi Bakanlığımız, GAP idaresi marifeti ile bu projeyi onayladı. Arkasından Valimiz Özel İdare Desteği ile çok büyük katkıda bulundu yine akabinde Merinos Holding sağ olsun her yerde izi var her yerde eseri var burada da Kaymakam Hanımı yalnız bırakmadılar. Akabinde dolapları ve bir takım müştemilatı ile ilgili Fatma Şahin hanımefendi büyük bir destek vererek el birliği ve güç birliği ile bu eseri tamamladık hayırlı uğurlu olsun emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. ’Dedi.

Milletvekili Yakup Taş yaptığı konuşmada;’’Bu proje GAP, Besni kaymakamlığı ve hayırsever iş adamı Ali Erdemoğlu’nun katkılarıyla bugüne gelmiştir. Tabi burada gördüğümüz, Bakanımız Bayan, Kaymakamımız Bayan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Bayan. Burada birde Besni ve Adıyaman için yapmış olduğu hayırları ile tanıdığımız Ali Erdemoğlu burada. Ben hepsine çok teşekkür ediyorum. Kaymakamımız, Bakanımız Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Erdemoğlu ailesi Besni’nin arkasında durduğu sürece burada daha güzel projeler yapılacaktır. Erdemoğlu Ailesi’ne çok teşekkür ediyorum Erdemoğlu Ailesi’nin Besni daha çok hayır yapacağından benim şüphem yok. zaten Besnili kardeşlerimin girişimci ruhu var. Kadınlarımızın bu yöresel ürünleri satacaklarından ve hatta dünyaya mal edeceklerinden hiç şüphem yok. ’Dedi.

Fatma Şahin yaptığı konuşmada; ‘’ Bu çalışmanın Atmalı’ya, Besni’ye, Adıyaman’a, Gaziantep’e ve   tüm bölgeye hayırlı olmasını diliyorum. Komşuya geldik komşu hakkı bizim medeniyetimizde önemli bir değer. Komşu hakkı o kadar önemli bir hakkı ki sevgili Peygamber Efendimiz bu değeri miras kılabiliriz demiştir. Bu anlamda Besni bir şey dediği zaman, Adıyaman bir şey dediği zaman bu medeniyet kodlarımızın bize vermiş olduğu talimatları yerine getiriyoruz. Söylenen şeyi yerine getirmek var, gücümüz ile yanlarında olmak destek olmak bizim açımızdan çok önemli. Gaziantep’ten komşu şehirden sizlere muhabbet sevgi ve saygı getirdik  Allah hepinizden razı olsun diyorum. ’Dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Yardımcısı Fatma Öncü yaptığı konuşmada; Bölge olarak baktığımızda belki daha batı taraftan kadının içinde bulunduğu durumu, çalışma hayatına entegrasyonu, projelerde yer alması biraz daha önyargılı gibi bakılıyor. Oysaki burada bugün gördüğüm başta sizlerin beyefendilerin destekleri de her daim olmak üzere her konuda kendileri sahada aktif olarak yer alıyorlar. Biz bakanlık olarak kuruluş yılımızdan bugüne kadar sosyal hizmetler Bakanlığı olarak temelde aileyi bir bütün olarak kabul ediyoruz. Erkek ve kadın olarak ailenin içerisindeki bütün bireylerin eşit oranda destekleyip güçlendirmek amaçlı yola çıkmış bir hizmet politikamız var ama bu alanda geçmiş döneme baktığımızda kadınlarımızın önünü açmak için ciddi projeler başlatmış, devam eden projeleri de yürütür durumdayız. Tabi bu projelerin en başta temsilcisi ve Lideri Sayın Başkanımız Fatma şahin hanımefendiye minnettar kalıyoruz bugün dahi kendisinin imza attığı programları devam ettiriyoruz. Kadınlar konusunda genç kızlar konusunda bir ailede hem babanın hem de hanımefendinin ne kadar nitelikli ve donanımlı olursa gelecek topluma da o kadar doğru bir şekilde şekillendirdiğini her birimiz tecrübe ediyoruz. Ben her birinize çok çok teşekkür ediyorum. Bugün Adıyaman’ımızın, kuruluşlarımızı da tek tek ziyaret ettim her birinin yüzlerindeki mutluluk, ifade inanın sizlerin eseri ben her birinize saygılarımı sunuyorum. ’Dedi.

Konuşmaların ardında kurdele kesildi ve tören sona erdi.

Yorumlar (0)
39
açık
Günün Anketi Tümü
Besni Belediyesi'nin Karla imtihanı sizce başarılı oldu mu?
Besni Belediyesi'nin Karla imtihanı sizce başarılı oldu mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 2 6
2. Trabzonspor 2 6
3. Fenerbahçe 2 4
4. Başakşehir 2 4
5. Alanyaspor 2 4
6. Beşiktaş 2 4
7. Gaziantep FK 2 4
8. Giresunspor 2 3
9. Antalyaspor 2 3
10. Galatasaray 2 3
11. Kayserispor 2 3
12. Konyaspor 2 2
13. Ümraniye 2 1
14. Ankaragücü 2 1
15. Sivasspor 2 1
16. Hatayspor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 2 0
19. Kasımpaşa 2 0
Takımlar O P
1. Bodrumspor 1 3
2. Samsunspor 1 3
3. Boluspor 1 3
4. Eyüpspor 1 3
5. Göztepe 1 3
6. Altınordu 1 1
7. Gençlerbirliği 1 1
8. Adanaspor 1 1
9. Keçiörengücü 1 1
10. Rizespor 1 1
11. Tuzlaspor 1 1
12. Erzurumspor 1 1
13. Pendikspor 1 1
14. Bandırmaspor 0 0
15. Denizlispor 1 0
16. Manisa Futbol Kulübü 1 0
17. Sakaryaspor 1 0
18. Ö.K Yeni Malatya 1 0
19. Altay 1 0
Takımlar O P
1. M.City 2 6
2. Arsenal 2 6
3. Brentford 2 4
4. Tottenham 2 4
5. Newcastle 2 4
6. Leeds United 2 4
7. Chelsea 2 4
8. Brighton 2 4
9. Aston Villa 2 3
10. Nottingham Forest 2 3
11. Bournemouth 2 3
12. Liverpool 2 2
13. Fulham 2 2
14. Wolverhampton Wanderers 2 1
15. Leicester City 2 1
16. Crystal Palace 2 1
17. Southampton 2 1
18. Everton 2 0
19. West Ham United 2 0
20. M. United 2 0
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 1 3
2. Real Betis 1 3
3. Villarreal 1 3
4. Osasuna 1 3
5. Real Madrid 1 3
6. Real Sociedad 1 3
7. Valencia 1 3
8. Celta Vigo 1 1
9. Espanyol 1 1
10. Athletic Bilbao 1 1
11. Barcelona 1 1
12. Mallorca 1 1
13. Rayo Vallecano 1 1
14. Almeria 1 0
15. Sevilla 1 0
16. Cadiz 1 0
17. Girona 1 0
18. Elche 1 0
19. Getafe 1 0
20. Real Valladolid 1 0
Namaz Vakti 18 Ağustos 2022
İmsak 04:08
Güneş 05:38
Öğle 12:36
İkindi 16:20
Akşam 19:24
Yatsı 20:47
banner255