Ali Erdemoğlu Fen Lisesi Açılışı Gerçekleştirildi

23. Besni Eğitim Bayramı kapsamında Besni'de açılışı gerçekleştirilen, Ali Erdemoğlu Fen Lisesi, Tut Mehmet Erdemoğlu Taziye Evi, Oyratlı Köyü Ali Erdemoğlu Aile Sağlık Merkezi, Besni Mehmet Erdemoğlu Köprüsü, Adana SASA Mehmet Erdemoğlu Kreş ve Çocuk Gündüz Bakın Evi açılışları Ali Erdemoğlu Fen Lisesinde düzenlenen toplu açılış töreni ile hizmete açıldı.

Güncel Ajans
Güncel Ajans
25 Eylül 2021 Cumartesi 14:39

Gerçekleştirilen toplu açılış törenine, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Gaziantep Valisi Davut Gül, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, Muhammet Fatih Toprak, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, Eski AK Parti Milletvekili Halil Yazıcıoğlu, Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Besni Kaymakamı Nazlı Demir, Türkoğlu Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Merinos Halı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, MAHER holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı J.Albay Bilgihan Yeşilyurt, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Mehmet Turgut, Besni Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre, Belde belediye başkanları, Kurum Amirleri, Gaziantep Besnililer Dernek Başkanı İdris Yaşar, Adıyaman OSB Başkanı Abdulkadir Çelenk, Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ziya Duranay, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı İsmet Kurt, Çukobirlik Başkanı Şahin Sümer, Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, Prof Dr. Muzaffer Çelik, muhtarlar, Siyasi Parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış Konuşmasını Yapan Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu Besni için yatırımlarının devam edeceğini ifade ederek şu ifadelere yer verdi; "Bugün burada yapmış olduğumuz bir eserin açılışını gerçekleştiriyoruz. Şuanda Besni ilçemizin eğitim ile ilgili birinci olan altyapı sorununun tamamlandığını düşünüyoruz. Bundan sonrasında ikinci aşama dediğimiz öğrencilerimizin daha verimli bilimle kültürle ve sanatla geleceğin Türkiye'sini oluşturacak gençleri mükemmel bir şekilde yetiştirmek için ikinci hamlelere başlamak istiyoruz.

ADANA'da BESNİLİLER İÇİN DİL KURSU AÇACAĞIZ

Geçen ay Adana Çukurova Üniversitesi Rektörümüz beni ziyaret etti, inşallah önümüzdeki dönemde tüm besnililere hizmet verecek yeni bir dil kursu açacağız. Bu dil kursunda 5 yaşındaki Besnili çocukların ve değişik yaş guruplarında olanlarında bu eğitimi alarak ikinci dili öğrenmelerini sağlayacağız.

BESNİ'DE 5 BİN KİŞİLİK SPOR SALONU YAPTIRACAĞIZ

Sonra ki aşamada Besnili gençlerimizin spora olan eğilimlerinden dolayı spor alanları yapacağız. Ve Besni'de temelini atacağımız iki yıllık yüksek okulun yanında önümüzde ki yıl beş bin kişilik kapalı spor salonu yaparak Besni'nin gençlerini spor yönünde de gelişimine katkıda bulunacağız.

Sonrasında sanatsal ve kültürel olarak besnili gençlerin eğitimine katkıda bulunmak için üzerimize ne düşüyorsa maddi ve manevi olarak yapmaya hazırız.

GAZİANTEP VE ADIYAMAN'DA ORMAN ARAZİLERİ OLUŞTURACAĞIZ

Bildiğiniz üzere iki ay öncesinde ülkemizde büyük yangınlar yaşadık, ormanlarımız heba oldu. Ama bu doğal yangınlardan olan bu olayların karşısında sessiz kalamazdık. Biz Adana valimiz ile görüşerek Adana ilimizde bir yada bir kaç tane büyük alanı orman alanı yapıp SASA ormanı olarak yapmayı tahattüt ettik ve bunun şu anda arazinin bize verilmesini bekliyoruz. Aynı şekilde Gaziantep ve Adıyaman valimiz de burada bunlardan da aynı şeyi rica ediyoruz. Gaziantep ilimizde ve Adıyaman İlimizde özellikle Besni ve çevresi tercihimiz olacak buralarda da bir ya da bir kaç tane orman yapmaya müsait olan devletimizin hazinesi varsa buralarda da Merinos ormanı yapmayı düşünüyoruz sizlerden ricam bunları kısa sürede bize temin etmenizdir.

EN ASGARİ 1000 KİŞİLİK TESİS KURACAĞIZ

Bir başka konumuz Besni ilçemizin kalkınması ile ilgili sanayi hamlesidir. Bu sanayi hamlesinde Valimiz ve Kaymakamımız var gücü ile mücadele etmektedirler ancak Besni organize sanayinin daha elektrik problemini çözemedik malesef şuana kadar. Şuan hümüket yetkililerimiz ve milletvekillerimiz de burada onlardan özellikle rica ediyorum bu süreci hızlandırın ve şuanda Besni OSB'nin problemi olan daha pahalıya elektrik ödememizi lütfen çözünüz. çözünüz ki biz buraya sanayicileri özellikle kendi hemşerimiz olan sanayicileri ve Gaziantep'te faaliyet gösteren sanayicilerimizi Besni'ye davet edelim. Ve biz yine her zaman olduğu gibi kimseyi beklemeksizin organizemizin elektrik problemi çözüldüğü zaman Valimizden ve kaymakamımızdan bizim gaziantep'te bulunan diğer şirketimiz olan Zeki Mensucat adına 200 - 300 bin metrekare yer talebinde bulunuyoruz. Bu sorun çözüldüğü zaman 3 ila   5 yıl içerisinde Besnimize yeni büyük bir pamuk ipliği tesisi kazandırıp en asgari 1000 kişinin çalışacağı bir işletme haline getireceğiz.

200 KAPASİTELİ HUZUR EVİ YAPTIRACAĞIZ

Besnimizde gördüğümüz bir başka eksiklik de şudur, maalesef bölgemizde de Besnimizde de yaşlı insanlarımızın kalacağı huzur evi yoktur. Biz Erdemoğlu ailesi olarak arazi çalışmalarının bitmek üzere olduğunu biliyorum kaymakamımız bu konuda son derece gayretle çalışmakta. Bu arazi hızlı bir şekilde verildiğinde biz Besni ilçemize 200 kişilik huzur evi yaptırmayı düşünüyoruz ve yaptıracağız. Bu vesile ile açılışımıza katıldığınız için herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Besni Kaymakamı Nazlı Demir yatırımlarından dolayı Erdemoğlu Ailesine teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi; "Hayırsever Erdemoğlu aile tarafından eğitim şehri Besnimize kazandırılan 16 Derslikli Ali Erdemoğlu Fen Lisemizin açılış programı için burada toplanmış bulunuyoruz. Hepimizin bildiği üzere Besnimiz dayanışma kültürüne sahip her daim devlet millet işbirliği anlayışının en güzel örneklerini sergilemektedir. İlçemizin bağrından yetişmiş iş insanları büyük vefa örneği sergileyerek gerek kamusal hizmetler anlamında gerekse özel yardımlar anlamında her daim bizlere destek olmakta ilçemizin gelişmesi ve kalkınması için önemli adımlar atmaktadır. Geçmişten bu güne yaptığı pek çok yatırıma ilave olarak, açılışını gerçekleştireceğimiz başta Fen Lisesi olmak üzere pek çok eser ile ilçemizin kalkınmasına önemli katkılar sunan Erdemoğlu ailesi babalarından aldıkları cömertlik mirası ile cömertliğin en güzel eserlerini sergilemektedir. Ali Erdemoğlu Fen Lisesi içerisindeki donatıları ile ülkemizin geleceği olan gençlere tam bir ilim irfan yuvası olacaktır. Ayrıca Fen lisesi öğrencilerimizin barınması amacı ile Valimiz ve Milletvekillerimizin çabaları sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödeneği ayrılan 200 kişilik öğrenci pansiyonumuzun ihalesini geçen ay gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Dünyada Eğitim Bayramını kutlayan tek ilçe olan Besni güçlü eğitim yapısı ile devletine ve milletine faydalı bireyler yetiştirmeye devam edecektir. Buradan Erdemoğlu ailesinin fertlerine ve özelikle Ali Erdemoğlu'na yaptığımız her işte bizlere sağladığı desteklerden dolayı ilçem adına çok teşekkür ediyorum" dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Besnili tüccar ve sanayicinin emeklerinin Gaziantep için büyük fayda sağladığını belirterek açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "Besni tarihtir, Besni medeniyettir, Besni lezzettir, Besni birlikte iş yapmanın önemli olduğu birlikte rahmet olduğunu gösteren önemli bir ilçemizdir. Bugün Gaziantep Türkiye'de ihracat şampiyonu oluyorsa Besnili esnafın, Besnili Tüccarın, Besnili sanayicinin emeği sayesindedir. Besnili olmak bir ayrıcalıktır işte Besni'yi Besni yapan Besnili bilge Mehmet Erdemoğlu'dur ruhu şad olsun. İşte bu fazileti erdem bütün dünyaya hükmetse dünya cennet olacak. O yüzden Besnili bilge Abimiz Mehmet Erdemoğlu Abimiz hepimizin babası çünkü saday-i icariyi en iyi uygulayan aile Erdemoğlu ailesidir. her canlı ölümü tadacaktır geriye ne bırakacaksın dediğinde işte böyle hayırlı evlatlar bırakacaksın hepinizden allah razı olsun. Tek başına kendisi için değil akrabaları için, doğduğu topraklar için hiç bilmediği tanımadığı bir çocuk için çalışmaktır Besnili olmak. Besnili olmak Erdemoğlu Ailesinin küresel liderliğe giden yolda bu fazileti bu erdemi bütün yüreğinde hissetmektir.

Gaziantep'in lezzetini bugün bütün dünya biliyor aslında Gaziantep'in lezzeti Besni'nin sofrasından geçiyor. İşte uluslararası anlamda küresel ölçekte, yerelden evrensele, gelenekten geleceğe daha gidecek çok yolumuz var. Mehmet Erdemoğlu abimiz hepimizin babası ona şunu söylüyorum rahat uyu çünkü Besni ruhu, Gaziantep modeli bütün dünyaya hükmedecektir" dedi.

Adıyaman Millevekili Ahmet Aydın ise açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi; " Gerçekten hem doğduğu topraklara hem de doyduğu topraklar vefa borcunu ödeyen bir aile ne mutlu onlara size verileni halkınızla, insanınızla paylaşıyorsunuz. Ve şunu ifade ediyorum, insan ne kadar zengin olursan olsun makamı ne kadar yüksek olursa olsun eğer bir başkası ile paylaşamıyorsa onun tek başına ne ona faydası var ne de ona bir mutluluk getirir. En hayırlımız başkasına  faydası dokunandır demiyor muyuz? İşte Erdemoğlu’nu tebrik ediyoruz. Bu hizmetlerden emeğiniz katkınız sonsuza kadar büyük. Yaptıklarınızla ya tarih olursunuz ya da tıpkı Mehmet Erdemoğlu amcamızın yaptığı gibi tarih yazanlardan olursunuz. Ebedi dünya yok baki değiliz hiçbirimiz günü geldiğinde, vakti saati dolduğunda,  son nefesi verdiğimizde, musalla taşına koyduğumuzda, nasıl bilirliğiniz diye sorduklarında  insanlar Allah razı olsun diyorlarsa, gönülden hayırla yad edebiliyorsa  o insan diğer insanların gönlüne girebilirse  ne mutlu ona . Mehmet Erdemoğlu’nun bir kez daha rahmetle anıyoruz. Onun güzide evlatlarına sağlık afiyet selamet versin. Rabbim size daha çok versin ki sizde halkımızla paylaşasınız diye dua ve niyazda bulunuyorum. Yapmış olduğunuz hizmet ve yatırımlar için çok teşekkür ediyorum" dedi.

Açılışta konuşan Gaziantep valisi Davut Gül; " Erdemoğlu ailesi hayır hasenat yapıyor. Ama daha önemlisi bu severek yapıyor. Biraz önce İbrahim beyi izlerken, dinlerken gördük. Belki Türkiye de ilk defa hayırsever anlamında hem toplu açılış  yapılıyor hem de toplu temel atma ve toplu müjdeler veriliyor. Allah herkese böyle hemşeri nasip etsin. Allah herkese böyle hayır hasenat yapmayı nasip etsin. Besni’ye yapacaklarını dinledik, biliyoruz görüyoruz. Bu hizmetlerin aynılarını Gaziantep’e yapıyorsunuz. Teşekkür ederiz. Besninilere teşekkür ediyoruz. Gaziantep’te ve Adıyaman’da gerek milletvekili gerek bürokratlara gerekse sosyal çevrenize , hemşerilerinize bugün bu güzelliği sizinle paylaşıyoruz. Güzellikler paylaştıkça daha da çoğalacak, inşallah ailenizle birlikte sağlık ve sıhhat içerisinde  daha nice güzel eserlere  bizleri kendinizi kavuşturursunuz. Bu vesileyle başarılar diliyorum saygılar sunuyorum" ifadelerine yer verdi.

Son olarak konuşan Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar ise; "Bugün burada Ali Erdemoğlu Fen Lisesi açılışını gerçekleştirmek üzere burada bulunuyoruz. Burada bir aile var veren el alan elden ilkesini içselleştirmiş. Muhterem babaları Sayın Mehmet Erdemoğlu bu hasletleri kazandırmış sadece Adıyaman'a değil Gaziantep'e, Van'a Adana'ya ve çevre illere birçok eser kazandırmanın önünü açmış. Allah bu tür Hayırsever ailelerimiz sayısını artırsın. Elbette devletimiz Milli Eğitim alanında birçok yatırım yapıyor. Eksiklerin hayırseverler tarafından tamamlanması, devlet millet işbirliği o kadar değerli ki biraz önce Gaziantep valimizin de  dediği gibi bunu isteyerek, canı gönülden yapan Erdemoğlu ailesi tarafından yapılan bir kat daha artıyor bu güzellik, Erdemoğlu ailesine ne kadar teşekkür etsek azdır. Biraz önce sayıldı Tut'a taziye evi, Oyratlı köyüne sağlık ocağı, Besni'ye köprü, ilkokul, ortaokul, lise, fen lisesi saymakla bitiremiyoruz.

İbrahim Erdemoğlu hayırlarının devamı gelecek olmasından mutlu oldum. Orman konusunda talebi oldu gerekli çalışmaları başlatacağız. Yaşlı bakım evi konusunda da biz zaten çalışmaya başladık. Yaklaşık 160 dönüm bir arazi özel idare tarafında imara açılacak bu çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor. Sosyal konutlarda yapılmak suretiyle bu işleri tamamlayacağız. Ali Erdemoğlu Fen lisesinde ilimle bilimle yoğrulmuş insanlar yetiştirmesi temenni ediyorum. Adıyaman’ımıza bu yatırımlarından dolayı Erdemoğlu ailesine teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

Açılışın ardından Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Ali Erdemoğlu ve İbrahim Erdemoğlu'na yapmış oldukları hizmetler için plaket takdiminde bulundu. Besni Kaymakamı Nazlı Demir ise Ali Erdemoğlu'na hediye olarak ortaokul diplomasını takdim etti.

Gerçekleştirilen açılışın ardından protokol içerisinde 24 derslik bulunan Ali Erdemoğlu Fen Lisesinde 150 kişilik konferans salonu, fizik, kimya biyoloji laboratuvarları, kütüphane ve bilgisayar odaları inceledi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.