AGAD’ın İftar Etkinliğinde Devlet Erkanı Buluştu

Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti (AGAD) öncülüğünde tertip edilen iftar yemeğinde birlik ve beraberlik mesajları verildi.

AGAD’ın İftar Etkinliğinde Devlet Erkanı Buluştu
09 Haziran 2018 Cumartesi 19:32

Türkiye’nin farklı illerinden iftar programına katılan Türkiye Gazeteciler Federasyonu yöneticileri ve üyeleri Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti (AGAD) Başkanı İbrahim Aslan’ın davetlisi olarak iftar etkinliğinde buluştu.

TPAO Bölge Müdürlüğü sosyal tesislerinde tertiplenen programa Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, siyasi partilerin milletvekili adayları, il ve merkez ilçe başkanları, Adıyaman Askerlik Şube Başkanı Albay Davut Kulalar, Adıyaman İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, sivil toplumu örgütü başkanları, ilçe ve belde başkanları, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca ve yönetimi, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Başkanı İbrahim Erdoğan, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir, Bursa ASGD Genel Sekreteri Ömer Aydoğdu, ASGD Başkan Yardımcısı Yüksel Baysal, Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim,  Aksaray Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Celil Acar, Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şahin Özer, Çorum Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Başkanı Birkan Demirci ve Başkan Yardımcısı Hacı Odabaşı,  Elazığ Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Mustafa Doğan, Anadolu Spor Gazeteciler Derneği Malatya Şubesi Başkanı Akif Çelik, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram Ekici, Niğde Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Şerife Türkeş, Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer,  Şanlıurfa GAP Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Kapaklı, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık,  Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir,  İzmir Gazeteciler Cemiyet Başkan Yardımcısı Kenan Çimen,  Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC) Başkanı İsrafil Avcı,  Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Kemal Özdilek ve gazeteciler katıldı.

“Bazı Kuruluşlarımız Nerdeyse Asgari Ücret Veremeyecek Duruma Geldi”

Manevi iklimi ile gönüllere nakşedilen Ramazanayında davetlilerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti (AGAD) Başkanı İbrahim Aslan; “Bu güzel Ramazan ayının akşamında sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz. Malumunuz olduğu üzere erken genel seçim kararı sonrası Türkiye hızla 24 Haziran’da yapılacak olan seçim sürecine girdi. Elbette her seçim döneminde olduğu gibi yine bu seçimlerde de biz gazetecilere büyük sorumluluklar düşmekte. Özellikle hak ve hakkaniyet çerçevesinde araştıran, sorgulayan, eleştiren ve dengeli bir biçimde habercilik yapan meslektaşlarımıza, seçim dönemlerinde daha büyük görevler düşmekte. Kamuoyunun da dikkatle odaklandığı önemli mercilerden biri de gazetecilerdir. Elbette meslektaşlarımızın seçim dönemleri dışında da önemli sorumlulukları vardır. Ancak bu sorumluluk seçim dönemlerinde daha da artmaktadır. Siyasetçilerin seçim beyannamelerinin ve vaatlerinin köşe yazılarıyla, gazetecilerin analiz haberleriyle ve yapılan röportajlarla şekillenmesi kamuoyu üzerinde büyük etkiler bırakmaktadır. Etik kriterler çerçevesinde yalan haber, manipülasyon bilgilerle dolu propaganda yayınlarına dikkat ederek habercilik yapan tüm meslektaşlarımı canı gönülden kutluyorum.

Kısa bir süre önce Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanımız Yılmaz Karaca’nın yoğun mücadeleleri sonucu son iki yıldır bakanlar kurlunun masasında bekleyen resmi ilan ve reklamlara zam yapıldı. Elbette bakanlar kurulu tarafından onaylanan bu zam bir nebze de olsun Anadolu basınını rahatlatsa da halen yerel gazeteler mali sorunlarla boğuşmaktadır. Biz istiyoruz ki; her yıl nizami olarak bu zamların yapılmasıdır. Bu süreçte konuyu sürekli gündeme getiren Başta Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve yönetimine sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

Birlik ve beraberliğine en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde 24 Haziran seçimlerinin barışa ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum. Bu akşam iftar programımıza katılan il protokolüne ve çok kıymetli meslektaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Şimdiden Ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, bu bayramın hayırlı olmasını, hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

“Anadolu Basını Yanıyor”

Adıyaman’a gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı memnuniyeti dile getiren Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca; “Böylesine anlamlı bir etkinlik düzenlediği için AGAD Başkanı İbrahim Aslan’ı ve yönetimini kutluyorum. Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun görevleri ve etkinlikleri bu gibi etkinliklerle sınırlı kalmıyor. Türkiye Gazeteciler Federasyonu meslektaşlarının sorunlarını yerinde izlemek, onlarla kaynaşmak ve tanışmak için ülkenin çeşitli illerinde her iki ayda bir başkanlar konseyini gerçekleştirmekte. Bu etkinliğimize Türkiye'nin çeşitli illerinden yazarlarımız, televizyon programcılarımız katılıyor.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak İbrahim Aslan’ın anlatmış olduğu sorunlara parmak basıyorum. Anadolu basını yanıyor. Televizyonlar, radyolar hele hele internet gazeteciliği bizim mesleğimizi yaralıyor. Bu konuyla ilgili olarak yasa çıktı ama bir yönetmelikle internet gazeteciliği belli bir yere gelecek. 24 Haziran’dan sonra yeni oluşacak hükümetten bu sorunun kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturulmasını talep ediyoruz. Türkiye Gazeteciler Federasyonu ülkemizde kurulu, 70 meslek örgütü olmak üzere Azerbaycan'da 4, Kıbrıs'ta 3 meslek kuruluşundan oluşmuş,toplamda 77 meslek kuruluşundan oluşmaktadır. Kurumumuzun 25 bin üyesi bulunmaktadır. Türkiye Gazeteciler Federasyonu her zaman ülkenin birliği ve beraberliği için mücadelesini vermektedir, vermeye de devam edecektir. 24 Haziran seçiminin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 “Adıyaman ilimiz huzurun hakim olduğu, güzel bir ildir”

TBMM Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman milletvekili adayı Ahmet Aydın ise yapmış olduğu açıklamada Adıyaman’ın huzurun başkenti olduğunun altını çizerek; "Adıyaman çok güzel bir şehirdir. Aynı zamanda Adıyaman ilimiz huzurun hakim olduğu, güzel bir ildir. Bu güzelliğin bugün bu programa katılan gazetecilerin kalemlerine taşıması gerekiyor. Adıyaman’ın bu güzelliği her yerde dillendirilmelidir. Terörün en az olduğu, ülkesine, milletine bayrağına sevdalı bir şehirdir Adıyaman. Ve teröre hiçbir zaman prim vermemiştir.

Bizler bütün siyasi partilerle bir aradayız, demokratik bir seçimi gerçekleştiriyoruz. Herkes kendini bu seçimde ifade edecek. Türkiye'nin bugünü ve yarını için siyasi partiler propagandalarını yapacaklar. Netice itibariyle sözüde, kararı da halk verecek.

“Adıyaman barışın ve kardeşliğin hakim olduğu bir ildir”

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı ise yapmış olduğu açıklamada AGAD Öncülüğünde gerçekleşen programın öneminde dikkat çekerek; “AGAD’ın il dışından ilimize gelen gazetecileri ilimizde ağırlanmasından dolayı oldukça mutluyuz. Adıyaman barışın ve kardeşliğin hakim olduğu bir ildir. Böylesine güzel bir ilimizde gazetecilerin davet edilmesinden dolayı AGAD Başkanı İbrahim Aslan’ı ve yönetimini kutluyorum” diye konuştu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.