Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu’nda Dünya Pi Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Pi Temalı Kostüm Tasarlama Yarışması” büyük ilgi gördü. Öğrencilerin özgün tasarımları dikkat çekerken bir birinden güzel tasarımlar görücüye çıktı.

Kuruluşunun 60. yılını çeşitli etkinliklerle kutlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında öğrencilerin tasarım yetenekleri de düzenlenen bir kostüm yarışmasıyla gözler önüne serildi. Ünlü matematik sabiti pi sayısı anısına özel kabul edilen ve her yıl 14 Mart’ta kutlanmakta olan Dünya Pi Günü’nü Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu 5. ve 6. sınıf öğrencilerinin “Pi Temalı Kostüm Tasarlama Yarışması’nda yarışmacı öğrencilerin bir birinden güzel tasarımlar adeta göz kamaştırdı. GKV’li öğrenciler sınıf arkadaşlarıyla birlikte yaptıkları kostümlerde çevreye duyarlı malzemeleri kullanarak doğa ve çevrenin korunması yönünde de katılımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Yarışma için öğrenciler tarafından tasarlanan ve dikimi gerçekleştirilen kostümler muhteşem bir şovla jüri üyelerine ve katılımcılara sundu.

Besni’de 4. Etap TOKİ Konutlarının Tapu Teslim İşlemleri Başladı Besni’de 4. Etap TOKİ Konutlarının Tapu Teslim İşlemleri Başladı

Yarışmanın sonunda günün anısına hatıra fotoğraflar çektiren öğrenciler katılımcıların büyük beğenisini topladı.