GAÜN Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Şehnaz Uzun Yılmaz ve Öğr. Gör. Ayşe Gökçe Tamamoğlu koordinatörlüğünde, Toplumsal Duyarlılık Projesi(TDP) Dersi “Hikâyelerle İyileşiyorum” Projesi kapsamında, GAÜN Çocuk Hastanesinde yatan hasta çocuklara, Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri tarafından hikâye okunarak eğlenceli vakit geçirmesi sağlandı.

TDP projesine; Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Saniye Teze, Tıp Fakültesi Hastanesi idaresi, Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Karadağ, Çocuk Hastanesi yönetim birimleri, Başhemşire Yardımcısı Sevil Kanat ve bölüm hemşireleri destek verdi.

Çocukların ruh sağlığı ve fiziksel sağlıklarına iyi geleceği düşünülerek planlanan etkinliklerde çocuklar ve aileleri keyifli vakit geçirdi.

Çıkan kavgada belediye başkanı yaralandı Çıkan kavgada belediye başkanı yaralandı

Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Saniye Teze, çocukların yüzündeki gülümsemenin en güzel teşekkür olduğunu belirterek, “Ebeveynler de çocuklarının güvenli bir şekilde eğlendiklerini görünce kısa da olsa kendilerine zaman ayırabilmenin iyi geldiğini söylediklerinde yaptığımız işin önemini daha iyi fark ettim” dedi.

Kaynak: iha