Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından Karacadağ Kalkınma Ajansı işbirliği ile yöresel ürün üreten ve üretme potansiyeli olan kuruluşların dijital dünyanın güncel dinamikleri ile desteklenmesi ve e-ticarete katkı sağlanması amacıyla hazırlanan Anadoludakiler: GAP Bedesten Teknik Destek Programı için başvurular başladı.

13 Yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandı 13 Yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Dicle, İpekyolu ve Karacadağ Kalkınma Ajansları iş birliğinde, GAP Bölgesinde sosyal fayda sağlamak amacıyla faaliyet gösteren, geleneksel ya da yenilikçi yöntemler ile coğrafi işarete ya da katma değere sahip yöresel ürün üreten ve üretme potansiyeli olan kuruluşların dijital dünyanın güncel dinamikleri ile desteklenmesi ve e-ticaret platformlarının entegrasyonuna katkı sağlanması amacıyla hazırlanan Anadoludakiler: GAP Bedesten Teknik Destek Programı ilan edildi. Kooperatifler, dernek iktisadi işletmeleri ve üretici birliklerinin uygun başvuru sahibi olduğu program çerçevesinde önemli değişim ve dönüşümlerin yaşandığı ekonomik ve toplumsal düzende, sosyal faydayı esas alan, markaların ön planda olduğu dijital pazarlarda tutunmaya çalışan, sürdürülebilir gelir elde etme ve yerel ekonomik kalkınmaya katkı sunma çabasını öngören projelerin öncelikli olarak destekleneceği bildirildi. Yapılan açıklama ile başvuruların 28 Haziran 2024’te başladığı ve son başvuru tarihinin ise 16 Ağustos 2024 saat 23.59’a kadar süreceği belirtildi. Bu tarih ve saatten sonra ulaşan gelen başvuruların değerlendirmeye alınmayacağı aktarıldı.

Başvurular, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın Anadoludakiler: Gap Bedesten Teknik Destek Programı internet sitesi üzerinde alınacak.

Kaynak: iha